uyuz hastalığı, uyuz hastalığı tedavisi, uyuz hastalığından kurtulma

Uyuz Hastalığı Nedir?

İnsan vücudunda birçok virüs yer almaktadır. Bu virüsler bazen derinin üzerinde kızarıklıklar, kabuklaşma ya da başka belirtiler göstererek kendini açığa çıkartır. Uyuz hastalığı gözle görülmeyen belirtileri olan hafif kaşıntılarla kendini belli eden bir hastalıktır. Derinin altında hissedilen küçük batmalar, hafif kaşıntılar şeklinde hissedilebilir. Artık böyle bir hastalık mı var deyip geçmeyin çünkü şimdilerde belirli bölgelerde Bu hastalık sıkça görülmektedir. Ayrıca kökleşmiş olarak görülen Bu hastalık geçmesi çok zor ve zahmet isteyen bir süreci de içine almaktadır.uyuz hastalığı, uyuz hastalığı tedavisi, uyuz hastalığından kurtulma

Uyuz Hastalığı Belirtileri Nelerdir?

Şiddetli kaşıntılarla devam eden hastalık öncelikle kollarda, dirsek arkasında ve ön tarafında bacaklarda, yine dirsek çevresinde sıkça görülmektedir.  Kaba etler diye tabir ettiğimiz kalçada baldırlarda ve bel çevresinde hissedilen aşırı kaşıntı uyuz hastalığı belirtileri etkileridir. Her kaşınma da derinin altındaki küçük mikropcuklar hareket etmektedir. Hareket ettikleri yerde kaşıntıyı arttırdığı için kızarıklıklar ve hatta yaralara sebep olmaktadır. Kaşındığınız zaman mikropların bir yerden bir yere taşınmasına yardımcı olursunuz. Kaşıntının sebebi kendine deri altında yol çizmeye çalışan mikropların hareket etmesidir. Dışardan bile açtığı kanalların izlerini görebilirsiniz.

Uyuz Hastalığını Vücudumuzdan Atmak İçin Bolca Ütü Yapmalısınız

Hastalığın en korktuğu şey yüksek sıcaklıktır. Yalnız bu banyodaki yüksek sıcaklık değildir ütü ile birlikte verdiğimiz yüksek sıcaklığın evinizin içindeki kullandığınız her eşyaya uygulanması ile sağlanabilir. Bütün kıyafetlerinizi ütüleyerek ve hatta yattığınız yatağan en ince ayrıntısına kadar ütüleyerek çoraplarınızı dahi ütüleyerek bu hastalığı biraz geçirebilirsiniz. Bu yaptıklarınıza destek olarak bütün eşyalarınıza kullanmanız gereken kimyasal bir ürünü de eczacınıza yaptırmalısınız. Eşyaları dahi bulaşan bu mikrop evinizden ve vücudunuzdan aylarca çıkmayabilir. Taşınması ve bulaşması kolay olan hastalıktan çok tedbirli olarak doktorunuzun verdiği ilacınızı kullanarak ve banyonuzda kükürtlü sabun kullanarak yaptığınız uygulamaları da bu tedaviye ekleyerek kurtulabilirsiniz. Bulaşıcı özelliğe sahip olan bu mikrop evdeki bütün bireylere hatta görüşüp sarıldığınız yakın olduğunuz her kişiye ulaşabilir. Bit gibi atlayan bir mikrop olmadığı için sadece sizin temas ettiğimiz kişilere ve kullandığınız bütün ev eşyalarına bulaşmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir