tesettürde takı kullanımı, tesettürlü elbise ile takı kullanımı, tesettürlü elbiselerle ne tür takılar takılabilir

TESETTÜR ELBİSELER İLE TAKI KULLANIMI

Genel olarak birçok bayan tarafından bir davet söz konusu olduğunda takılar kullanılıyor olsa da başka bir bölüm tarafından ise takılar adeta bakkala giderken bile takılması gereken bir şeydir. Ne kadar işleri olursa olsun mutlaka kıyafetlerine en uygun takıyı şimşek hızıyla bulmakta kadınların üstüne yoktur. Aslında bu kadar önemli olması boşa değildir. Takıları bu kadar önemli hale getiren bir sebep vardır. Kıyafetleri tamamlayan, kıyafetlerin güzelliğini ve şıklığını ortaya çıkaran aksesuar takılardır. Yerinde ve zamanında kullanıldığı sürece doğru seçilmiş bir takı sayesinde en sıradan kıyafetler bile olduğundan çok daha şık gözükebilmektedir.tesettürde takı kullanımı, tesettürlü elbise ile takı kullanımı, tesettürlü elbiselerle ne tür takılar takılabilir

Tesettür elbiseleri tamamlamak, bütünlüğünü sağlamak için yine takılardan yardım alınmaktadır. Küpeler dışında her çeşit takı tesettürlü bayanlar tarafından da tercih edilebilir. Küpelerin tercih edilememesinin nedeni başörtüsü nedeniyle küpelerin gözükmeyecek olmasıdır. Kolyeler, bileklikler, künyeler ve broşlar tesettür elbiseleri tamamlayacak en ideal takılardandır. Aslında bir bakıma kullanılan eşarp da bunların arasına dahil edilebilir. Günümüzde karşımıza çıkan binlerce çeşit eşarbın nedeni de bu olsa gerek. Eşarpla birlikte kullanılabilecek takılar ise broşlardır. Gidilen yere ve olaya bağlı olmakla birlikte doğru seçilmiş bir broş oldukça şık bir seçim olacaktır.

Takı konusunda en önemli konu kıyafet ile ve de gidilecek yerin özelliğiyle olan uyumudur. Şöyle ki günlük bir yere gidildiğinde çok parlak pırlantalı takılar takmak biraz ağır kaçacaktır. Yine benzer olarak bir düğün davetine günlük gümüş bir bileklikle katılmak da doğru bir seçim olmayacaktır. Bu nedenle hangi takı olursa olsun hiç fark etmez tesettür elbiselerinde takı kombinasyonu yaparken gidilecek yer ile kıyafetin özelliklerine dikkat edilmelidir. Aksi halde şık olmaya çalışırken kişi komik duruma düşecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir