Tesettür giyim genellikle tesettürlü bayanlar tarafından tercih edilen kıyafet çeşitleridir.

Tesettür Elbiseler ile Hangi Takılar Takılabilir?

tesettur-giyim-modasi-zamanbitti-2Tesettür giyim genellikle tesettürlü bayanlar tarafından tercih edilen kıyafet çeşitleridir. Bütün bayanlar takı takmaktan hoşlanırlar. Tabii ki tesettürlü bayanlar da takı kullanmayı severler.

Takı ve elbise kombinini iyi bir şekilde yapmak önemlidir. Tesettürlü bayanlar için bu konuda bazı tavsiyelerde bulunmak gerekirse bu duruma şu şekilde açıklık getirmek mümkündür:

Tesettür giyim genellikle tesettürlü bayanlar tarafından tercih edilen kıyafet çeşitleridir.

  • Tesettür elbise giyen tesettürlü bayanların kullanabileceği takılar yerine göre değişmektedir. Bu bağlamda kıyafetin klasik mi, daha spor mu olup olmadığı da göz önünde bulundurulmalıdır. Örneğin, tesettürlü bir bayanın bir takım elbiseyle kullanabileceği en güzel takı, broştur. Broşlar sanki tesettürlü bayanlar için üretilmiş takılardır. Bir broşla şık görünümünüze daha da şıklık katmanız mümkün olacaktır.
  • Tesettür elbise modellerinden başka biri de abiyelerdir. Bir düğüne, özel bir davete giderken genellikle abiye kıyafetler giymeyi tercih ederiz. Abiye kıyafetle kullanılabilecek takılar aslında sınırlıdır. Eğer üstünde beyaz taşlar olan bir kıyafetiniz varsa ve pırlantayı seviyorsanız bu kıyafeti pırlantayla tamamlayabilirsiniz. Pırlanta takmak istemiyorsanız altın ya da beyaz altın kullanabilirsiniz.
  • Tesettür elbise ile kullanılabilecek takılardan biri de kol saatidir. Kol saatleri zaten her zaman kullandığımız takılardır. Ama artık o kadar farklı modeller var ki bazen sadece kolumuza bir saat takmak bile yetebilir. Ama çok abartılı, çok dikkat çekici saatler yerine daha sade ve bileklik görünümünde olan saatleri tercih ederseniz daha şık bir görünüme kavuşabilirsiniz. Dilerseniz saatin yanı sıra bir de kolye takabilirsiniz. Tabii kolyenin de saatin sadeliğine uyum sağlaması gerekiyor.
  • Tesettürlü bayanların kullanabileceği bir başka takı ise eşarp mıknatısıdır. İğne ya da çengelli iğne kullanmak artık tarihe karıştı. Siz çok şıksınız ama eşarbınızda bir sürü iğne var, bu hoş bir görüntü olmayacaktır elbette. Dolayısıyla tesettür elbisenize ve eşarbınıza uygun renkte bir eşarp mıknatısı kullanırsanız tabii ki şıklığınızı hiçbir şey gölgeleyemeyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir