meme başı estetiği, meme başı estetiği yapımı, areola estetiği yapımı

Meme Başı ve Areola Estetiği

Meme başı (nipple) ve çevresindeki areola olarak adlandırılan renkli alan meme estetiğinde önemli bir estetik bölge olarak kabul edilmelidir. Öyle ki çok güzel yapılmış bir meme, çok geniş bir areola nedeniyle sarkık veya olduğundan daha büyük görünebilir. Günlük yaşamda estetik bir görünüm için meme estetiği talebi ile başvuran birçok bayanda memede mevcut olan büyüklük, küçüklük veya sarkmaya ek olarak meme başı ve areola deformiteleri de sıkça gözlenir.  Ancak bayanların birçoğu bu memebaşı ve areola deformitelerinin farkında değillerdir.  O nedenle meme estetiği uygulanacak her hastaya, var olan meme başı ve/veya areola deformiterleri mutlaka gösterilmeli ve olacağı meme ameliyatıyla ilgili bu eşlik eden sorunun da düzeltilme seçenekleri sunulmalıdır.  Hatta bazen hasta meme başı ve areola’dan kaynaklanan bir deformiteyi meme yapısına bağlı bir sorun olarak algılayabilir. Bu durumlarda ise bazen sorunun çözümü hastanın düşündüğünden çok çok daha kolay olabilmektedir.meme başı estetiği, meme başı estetiği yapımı, areola estetiği yapımı

Meme başı ve areola estetik cerrahisinde yapılması gereken girişimin ne olacağı ve ne zaman yapılacağını belirleyen en önemli etken hastanın ilerideki yaşamında hamile kalıp kalmayacağıdır. Özellikle meme başı (nipple) küçültme işlemlerinde hastanın gelecekteki emzirme planı, yapılacak işlemin tekniğini değiştirebilir, hatta bazı hastalarda emzirme sonrasına ertelemesi önerilebilir.

Sonuç olarak meme başı ve areola estetiği genellikle meme estetik cerrahisinin gölgesinde kalmış görünse de memenin estetik ve çekici görünümüne en önemli katkıyı sağladıkları gerçektir. O nedenle meme şekillendirme amaçlı başvuran her hasta meme başı ve areola estetiği açısından da değerlendirilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir