kırışık kremi etkisi, kırışıklık kremlerinin etkileri, kırışıklarda kullanılan kremler

Kırışıklık Kreminin Etkisi Nedir?

Hayatın yüzümüzde bıraktığı izlerin adıdır kırışıklık. Genellikle yüz bölgesinde meydana gelen kırışıklığı azaltmak için kullanılan kırışıklık kreminin etkisi formülünde ki bileşiklere bağlı olarak değişmektedir. Kırışıklık kremleri cildin kaybettiği kolajen miktarını arttırmaya yarar. Cilde esnek bir yapı kazandırır. Cildin daha gergin olmasını sağlarlar. İçeriğinde bulunan vitaminler cildi daha parlak görünmesine neden olur.kırışık kremi etkisi, kırışıklık kremlerinin etkileri, kırışıklarda kullanılan kremler

Göz çevresinde kullanılan kırışıklık kremleri kazayağı görünümündeki kırışıklıklara etki eder. Göz kapağının sarkmasını engeller ve gözaltındaki morluk görünümünü azaltır. İçeriğindeki retinoller cildin hızla yenilenmesini sağlar. Cildiniz üzerinde bu kremi kullandıktan sonra daha ferah bir şekilde hareket edebileceksiniz ve dış görünüşünüzde kırışıklık kreminin etkisiyle birlikte daha güzel görünmenize fayda sağlayacaktır.

Dudak bölgesinde ki kırışıklıkların tedavisinde kullanılan kremler hücre yenileyici ve sarkmalara karşı etkili kremlerdir.  Dudak çevresindeki buruşuk görüntünün yok olmasına yardımcı olurlar. Ayrıca dudağın kuru olması da dudak bölgesinin kurumasına yol açar. Kullanılan krem bu bölgenin nemini arttırır.

Alın bölgesinde kullanılan kırışıklık kreminin etkisi toparlayıcı olmasıdır. Kullanılan kremde DHEA hormonunun bulunması cildin boşluklarının doldurulmasına yardımcı olur buda kırışıklık etkisini azaltır.

Yüz için kullanılan kremlerde bulunan plesanta canlıya hayat kattığı gibi cilde de hayat katmaktadır. Propolis özlü kremler ise birbirinden farklı bitkilerin doğal bileşimi olarak doğanın yapıcı etkisini kırışıklık kremine katmakta ve cildin beslenmesini sağlamaktadır. Ayrıca bakteri oluşumunu da engellemektedir. Lipozomlu kremler ise cildin alt tabakasına kolayca geçip etki etmekte ve hücre yenilenmesini hızlandırmaktadır. Çene bölgesinde ve boyun kısmındaki sarkmaları da azaltmaktadır. Kırışıklık kremlerinin kullanımı ile birlikte dış görünümünüz de tam anlamıyla istediğiniz gibi olacak ve vücudunuzda oluşan tüm kırışıklıklara karşı mücadelenizden galip çıkabilirsiniz.

Genel olarak kırışıklık kremleri cildin bozulan yapısını düzeltmekte, cilde kaybettiği nemi geri kazandırmakta, sıkı, gergin ve yumuşak bir cilde sahip olmaya yardımcı olmaktadır. Kırışıklıkların giderilmesi ve yavaşlatılmasını sağlamaktadır.

Güneş ışınlarına maruz kalınması da kırışıklıkların artmasına neden olur. Kırışıklık kremlerinin SPF etkisi ile cilt güneşin zararlı ışınlarından korunur. Cilt lekelerinin oluşumu engellenmiş olur. Güneşin yaşlandırıcı etkisi azaltılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir