makyaj teknikleri, hızlı makyaj teknikleri, hızı makyaj teknikleri nelerdir

Hızlı Makyaj Teknikleri

Makyaj için ayıracak zamanınız yok ve siz bakımlı ve güzel görünmek istiyorsunuz. İşte bunun için size 10 pratik öneri;

Hızlı Makyaj Teknikleri
1.Esmer bir ten rengine sahipseniz, altın rengi dudak parlatıcısını sadece üst dudağınıza sürün. Tüm yüzünüz ve gözlerinizin canlandığını göreceksiniz.
2.Fondöten, cildiniz kuruysa kuruyup, topaklanabilir. Bu durumun önüne geçerek cildinizin pürüzsüz bir hal almasını isterseniz bir miktar fondötenle bir miktar nemlendiriciyi karıştırıp, parmak uçlarınızla uygulayın.
3.Kaşlarınızın şakaklara doğru olan kısmına, gözlerinizin daha aydınlık görünmesi için bir miktar far ya da bronz allık sürün.makyaj teknikleri, hızlı makyaj teknikleri, hızı makyaj teknikleri nelerdir

4.Renginden sıkıldığınız göz farlarınız varsa farklı renkleri birbirine karıştırarak, deneyebilirsiniz. Bu işlem, hem yeni renkler elde etmenizi hem de var olan farın rengini açmak için işe yarayacaktır.
5.Rengini açmak istediğiniz rujunuz varsa bir miktar kapatıcı ile rujunuzu karıştırın. Dudaklarınıza, ruj fırçasıyla uygulayın.
6.Dudak parlatıcınızı kendiniz yapmak isterseniz, bir miktar vanilya özüyle bir miktar vazelini karıştırın. Bir miktar simi de dilediğiniz takdirde ekleyerek ışıltılı dudak parlatıcısı yapabilirsiniz. Ev yapımı dudak parlatıcınızı küçük krem kutularında saklayabilir, kolaylıkla çantanızda taşıyabilirsiniz. Dudaklarınızın çatlamasını da vazelin önler.
7.Yüzünüzü acilen makyajdan arındırmanız gerekiyor ve yüz temizleyiciniz de bittiyse, bir pamuğu saf zeytinyağına batırın. Zeytinyağı aynı zamanda kuru ciltleri de nemlendirecektir.
8.Bir kaseye buz koyup, ellerinizi içinde bir dakika bekleterek ojenizin hemen kurumasını sağlayabilirsiniz.
9.Vaktiniz kısıtlı ve Fransız manikürü yapamıyorsanız, tırnaklarınıza nemlendirici sürün. Tırnak uçlarınızı da beyaz kalemle içerden boyayın.
10.Bir miktar toz tarçını biraz suyla ıslatıp, dudaklarınıza sürerek daha dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz. Tarçın yağını da aynı şekilde deneyebilirsiniz. Kısa sürede bu yöntemle dudaklarınız dolgunlaşacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir