hamilelikte kilo alımı, hamilelerde kilo alımı, hamileyken kilo alma nedenleri

Hamilelikte Kilo Alımı Nedenleri Nelerdir?

Hamilelikte kilo alımı, bu dönemde normal alınabilecek kilo veya alınması gereken kilo 9 ve 12 kilo aralığıdır. Eğer anne adayı hamilelik öncesi zayıf ise bu kilo arası 15 – 17 aralığında olabilir. Tam tersi anne adayı hamilelik öncesi kilolu ise bu dönemde 7 ve 8 kilo kadar almaları yeterli olacaktır. Yaklaşık olarak verilen bu verilere rağmen bu dönemde sağlık durumu, kilo ve bebeğinde durumu göz önünde bulundurulduğunda bu değerler farklılık gösterebilir.hamilelikte kilo alımı, hamilelerde kilo alımı, hamileyken kilo alma nedenleri

İkizlere hamile olan anne adayları bu dönemde daha fazla kilo alır. Asıl önemli olan konu hamilelik döneminde uygun miktarda kilo ile doğuma adım adım gidilmesidir. Hamilelik sonrası alınan bu kilolar zamanla verilebilir. Anne adayının hamilelik öncesinde kilolu olması durumunda hamile kalmadan önce uygun kiloya inmeleri bunu bir diyetisyen eşliğinde gerçekleştirmeleri önerilmektedir. Fazla kilolu anne adayı bu dönemde fazla kiloların vermiş olduğu rahatsızlıklar ile birlikte bir takım farklı rahatsızlıklarada maruz kalabilirler. Bu döneme kilolu ile girilmiş ise hamilelik süresinde kilo verme gibi bir gayret içerisinde bulunulmamalıdır. Sadece dengeli beslenme ve bulunduğu kiloyu koruma önerilmektedir.

Hamilelikte anne adaylarının ben artık 2 kişiyim o yüzden daha fazla beslenmeliyim ve yemeliyim gibi bir takım inançları doğruyu yansıtmaz çünkü bu dönemde aşırı yemek aşırı kilo demektir ve rahatsızlıklara neden olabilir. Hamileliğin ilk dönemlerinde anne adayı kilo almayabilir, bunun sebebi ise mide bulantısı, yiyeceklerden tiksinme ve gerektiği gibi beslenememekten kaynaklanır. Bu bir sorun oluşturmaz. Normal kilo alımı 4. ve 5. aydan sonra artış göstermeye başlayacaktır. Bir anne adayının ilk ayda yarım kilo veya hiç almaması, sonraki aylarda ise aylık 1,5 ve 2 kilo alması yeterli bir orandır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir