grip tedavisi, grip nasıl tedavi edilir, terleme ile grip tedavisi

Grip Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Grip bir üst solunum rahatsızlığı olduğundan dolayı, grip virüsü kişiden kişiye solunum yoluyla bulaşan bir rahatsızlıktır. Grip yetişkinlere göre çocuklarda çok daha şiddetli geçmektedir. Gribe karşı çeşitli önemler alınmadığı durumlarda sonuçları çok ağır olabilmektedir. Özelikle kal rahatsızlığı, böbrek yetmezliği, şeker gibi hastalıkları olan insanların normal bireylere göre çok daha fazla dikkat etmeleri gerekmektedir. Bu tür hastalıkları yaşan bireylerin iyileşmesi çok uzun süre bilir, grip rahatsızlığı zatürreye dönüşebilir.grip tedavisi, grip nasıl tedavi edilir, terleme ile grip tedavisi

Grip belirtileri Nelerdir?

Girip belirtilerinden biraz bahsedecek olursak yüksek ateş, şiddetli baş ağrısı, mide bulantısı, kusma, yorgunluk, titreme ve terleme gibi kendini çok belli eden belirtileri vardır. Grip genel olarak kişiden kişiye solun yolu ile bulaşır.

Gribe Karşı alınması Gereken Önlemler:

Gribe yakalanmamak için çeşitli yollara başvurabilirsiniz. Özellikle grip olan insanlardan uzak durmalı onlarla yakın temas kurmamalısınız. Sık sık A,B, C vitaminleri içeren gıdalar tüketmelisiniz. Kendinizi çok yormamalı evde dinlenmeli ve bol bol su tüketmelisiniz. Kafanıza göre ilaçlar kullanmamalısınız. Gerekirse grip aşısı yaptırarak önceden önlem alabilirsiniz. Grip olan kişilerle aynı eşyaları kullanmaktan kaçınmalısınız.

Grip Ortalama Kaç gün İçinde Geçer?

İnsan bağışıklık düzeyine ve iyileşme süresine göre farklılık gösterecek bir durumdur bu. Gribe yakalanan bir kişi tedavi sürecinde doğru bir tedavi yöntemi uygulaması durumunda ortalama 7-10 gün arası bir iyileşme süreci olur. Bunun haricinde iyi beslenilir ve doğru gıdalar kullanılırsa bu süre 5 güne kadar düşe bilmektedir. Fakat grip tedavisine geç başlanır ve ihmal edilirse tedavi edilmesi bir hayli zorlaşır. İlerlemiş grip kronikleşeceği gibi bunun yanı sıra zatürreyi tetikler. Kötü sonuçlara yol açmaması için grip olunduğunun farkına varıldığı andan itibaren tedavi süreci başlatılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir