su diyeti nedir, su diyetinin faydaları nelerdir, su diyetini kimler yapmalı

Su diyetine dair her şey!

Son zamanlarda gerek ünlülerin gerekse de halkın en sık duyduğu diyet adı olan su diyeti sağlıklı bir şekilde hızla kilo vermenin anahtarı olarak görülmektedir. Aslında diyetten çok bir detoks programı olan bu işlem sonucunda vücutta birikmiş olan toksinler ve gereksiz besinler hızlı bir şekilde vücuttan atılarak vücut çok daha zayıf ve sağlıklı bir görünüm kazanmaktadır. Özellikle de gençler ve orta yaşlılar arasında oldukça popüler olan bu diyeti yapmadan önce bulunan kronik rahatsızlıklarınızın göz önüne alınması için bir uzman doktora görünmeniz gerekir. Bununla beraber anne adaylarının ve emziren annelerin bu diyeti yapması bebeklerinin ve kendilerinin sağlığı açısından kesinlikle uygun olmaz.su diyeti nedir, su diyetinin faydaları nelerdir, su diyetini kimler yapmalıAnahtar limonlu suda diyebiliriz!

Vücudun en aç olduğu zamanlar olan sabah erken saatler ile akşam geç saatlerde şeker miktarını düzenleyerek vücudun daha tok olduğu izlenimine kapılmasını sağlayan anahtar besin limonlu sulardır. Vücudun şekerini düzenleyen insülin salınımını doğrudan etkilediği ve düzenlediği tüm doktorlar tarafından kabul edilen limonlu su karışımı sayesinde gerek vücudunuzda bulunan toksinleri atıyorsunuz gerekse de açlık hissetmediğiniz için daha az besin tüketerek kilo verme şansı bulursunuz. Merkezinde içeceklerin bulunması nedeni ile su diyeti olarak anılan bu diyette ananas, çilek gibi bağırsak hareketlerini hızlandırarak vücutta biriken ödemin atılmasını sağlayan meyvelerin sıkılarak tüketilmesi söz konusudur. Tabi ki bu meyve sularının yanında günde en az 2 litre su tüketmek de vücudun su dengesi için şart koşulmaktadır.

Genel öğün listesinin önemi!

Su diyetinde sabahları kalkar kalkmaz bir bardak ılık su ile limon suyu karışımını içmeniz gerekir. Bununla beraber sabahları çilek ve ananas gibi meyvelerden oluşan bir öğün ve yulaf gibi bağırsak çalıştırıcı tahıllar tüketmelisiniz. Ara öğünde ise bitki çayı olarak papatya ya da melisa yaprağı çayı tüketebilirsiniz fakat bitki çaylarını günde 1 kereden fazla asla içmeyiniz. Öğle yemeğinde salata ve çorba ağırlıklı beslenmeniz gerekir. Bunların yanı sıra öğleden sonra ceviz gibi kuruyemişlerden birkaç tane yenilebilir. Akşam yemeğinde bir sebze yemeği bir de çorba ile birkaç kaşık yoğurt ile tamamladığınız gününüzde yatmadan 2 saat önce ananas, kuru üzüm gibi besinlerden az miktarda tüketip yine yatmadan limonlu suyunuzu içiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir