soğan kokusu nasıl gider, soğan kokusunu giderme, soğan kokusuna çözüm

Soğan Kokusu Nasıl Giderilebilir?

Soğan kokusu denince akla ilk önce eldeki soğan kokusu geliyor. Eldeki soğan kokusunu geçirmek için tüm el parmaklarınız ile paslanmaz türdeki kaşığı tutmalısınız. Daha sonra hemen ellerinizi soğuk suyun altında yıkayın koku gidecektir.

Soğan Kokusu Giderme Yolları

  • Eğer ki, soğan kokusunu bıçağınızın üzerinde istemiyorsanız o zaman soğan doğradıktan sonra aynı bıçakla 1 tane de havuç dilimleyiniz. Havuç soğanın kokusunu bıçaktan çekip alır.
  • Soğan kokusunu bıçaktan çıkartmanın bir diğer yolu da bıçağı soğan doğradıktan sonra nane yaprakları ile ovabilirsiniz.
  • Eldeki soğan kokusunu tamamen gidermenin bir yöntemi ise soğan doğradıktan sonra ellerinizi her zaman kullandığınız deodorantınız ile iyice ovabilirsiniz. Ellerinizi koltuk altı deodorantınız ile ovduktan sonra 5 dakika bekleyin ve sonrasında yıkayınız.
  • Parmaklarınıza bulaşan soğan kokusu için ellerinizi limon kabuğu veya tuzla ovunuz.
  • Ya da isterseniz her zaman kullandığınız kaşıklarınızdan temiz olanı alın ve yalnızca parmaklarınız ile tutmaya çalışın. Daha sonra elleriniz kaşıktayken ellerinizi akan suyun altına tutun kokunun gittiğini göreceksiniz.
  • Kavrulan soğanın kokusunu gidermek için kavurma sırasında tavaya bir miktar toz şeker ilave ediniz.soğan kokusu nasıl gider, soğan kokusunu giderme, soğan kokusuna çözüm

Doğranmış Soğanın Saklanma Koşulları

Doğradığınız soğanlarınızı hemen ağzı kapalı olan bir kavanoza koyun ve bu kavanozu da dolaba yerleştiriniz. Bu şekilde doğranmış soğanlar 2 gün boyunca taze kalır.

Gözleriniz Yaşarmasına Son!

Soğan doğrarken gözlerinizin yaşarmamasını istiyorsanız, soğanı doğramadan önce doğrama bıçağınızı güzelce ıslatınız.

Yeşeren Soğanlara Çözüm!

Eğer ki, soğan yeşerdiyse hemen soğanın yeşil çimlerini incecik doğrayınız. Bu yeşil çimleri sabah hazırlayacağınız omlete ekleyebilirsiniz.

Soğanın Tadı Hakkında

Salata için hazırladığınız soğanın acılığını tamamen alabilmek için soğanlarınızı doğradıktan hemen sonra soğanın üstüne tuz serpiştiriniz. Daha sonra soğanlarınızı ellerinize eldiven giyerek güzelce birbirlerine ovalayın. Sonrasında soğanları iyice akan suyun altında yıkamalısınız. Soğanların acı tadını almanın bir diğer yöntemi ise, soğanları doğradıktan sonra 2 saat kadar limon suyunda bekletilmesidir. Ya da isterseniz soğanları güzelce doğradıktan sonra 2 saat boyunca zeytinyağının içinde bekletilebilir. 2 saat sonra soğanları süzmek sureti ile zeytinyağından çıkartınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir