sivilce tedavisi, sivilce nasıl geçer, sivilce nasıl tedavi edilir

Sivilceler Nasıl Geçer?

Ergenlik döneminde ve orta yaşta harmanlara bağlı olarak yaşanan en sıkıntılı durumlarından biridir sivilceler. Aynalara küser insan. Kendine bakmak istemez. Peki;

Bu soruya cevap arayacağız bu makalemizde. Sivilceler Nasıl Geçer Kesin Çözüm Var mı hep beraber inceleyelimsivilce tedavisi, sivilce nasıl geçer, sivilce nasıl tedavi edilir

Sivilce neden çıkar?
Her insanda sivilce sorunu yaşanmaz. Sivilce daha çok yağlı ciltleri sever. Yağlı ciltler gözenekleri daha açık ciltlerdir. Ergenlikle beraber hormonlarda meydana gelen ani değişimlerle yüz, boyun, omuz ve sırt çevresinde sivilcelerin ortaya çıkmasına sebep olur.

Sıkıntı, stres, bunalım durumları da hormonları etkilediği için sivilceyi tetikleyen sebeplerdendir.

Yenilen, içilen gıdalar(çerezler, asitli içecekler, baharatlı yiyecekler vb) da vücuttaki yağ birikmesini artıracağı için sivilceye yer hazırlarlar.

Özellikle yüz bölgesindeki sivilcelerin elle oynanması da sivilcelerin hem geç iyileşmesine hem de yüzün her yerinde sivilce çıkmasına sebep olur.

Sivilce nasıl geçer?
Gelelim asıl önem arz eden konuya. Sivilcelerden nasıl kurtuluruz? Gerçekten kalıcı olarak kurtulmak mümkün mü?

Öncelikle cildinizi çok güzel ve derin bir şekilde temizlemeniz gerekmektedir. Kozmetik ürünlerinden fayda yerine zarar görebileceğinizi, önünüze gelen her temizleme ürününü kullanmamanızı tavsiye ederiz.

Temizliği, eğer cildinize uyuyorsa doğal kükürtlü sabunla sağlayabileceğiniz gibi, yine doğal gül suyu kullanarak ve en önemlisi günde 5 vakit abdest alarak mükemmel temizliği sağlayabilirsiniz.

Yeme, içme ve uyku düzeninize dikkat etmelisiniz. Yorgun bir cilt sivilcelerin saltanatı için uygun bir cilttir.

Kozmetik ürünlerinden, cildinizi dışarıya kapatıp onun nefes almasını engelleyecek ürünlerden uzak durun. Yoksa hem sivilceden kurtulamazsınız hem de çabuk yaşlanan bir cilde sahip olursunuz.

Şu önemli uyarımızı da unutmayın. Piyasada karaciğer enzimlerine etki ederek sivilce tedavisi için çok kullanılan haplardan kesinlikle uzak durun. Sarılık başta olmak üzere önü alınmaz hastalıklara sahip olabilirsiniz.

Sivilcelerinizi çok da dert edinmeyin. Özellikle ergenliğin sonuna doğru onlar sizi bırakıp gidecekler zaten. Eğer giderken arkalarında çok fazla iz bıraktılarsa (çukurlar hariç) limon suyuna batıracağınız pamuk yardımıyla cildinize hafif masajlar yapın faydasını göreceğinizi umuyoruz. Sağlıklı bir cilde sahip olmanızı dileyerek makalemize son veriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir