sıralı lpg sistemi, lpg sistemleri ve çeşitleri, sıralı sistem türünde lpg sistemleri

Sıralı Sistem LPG

Bu makalemizde sizlere son yılların en çok dikkat çeken yakıt sistemlerinden olan LPG yakıt sistemlerinden ve bazı özelliklerinden bahsedeceğiz. Sıralı LPG sistemleri nedir, sıralı LPG sistemlerinin özellikleri nelerdir, sıralı sistem LPG kullanma avantajları nelerdir gibi konulardan bahsedeceğimiz bu makalemizi okuyunca sıralı sistem LPG hakkında bilgi sahibi olmanızı umarız.sıralı lpg sistemi, lpg sistemleri ve çeşitleri, sıralı sistem türünde lpg sistemleri

LPG sistemleri ilk üretilmeye başlandıklarında pek tercih edilmeyen sistemlerdi. Çünkü bu sistemler sık sık sorun çıkarmakta ve aracın tam verimle çalışmasını sağlayamamaktaydı. Bunun yanı sıra henüz yeni üretilmiş olan bu sistemler güvenilirlik açısından da pek elverişli değillerdir. LPG takılı araçların patladığı gibi birçok duyum kulaktan kulağa yayılıyordu. LPG takılı olan araçların patlama sebebi o zamanlar üretilen LPG sistemlerinin gaz kaçırmasıydı. Çok çabuk yıpranan conta gibi maddi yönden değersiz ancak LPG sistemi için çok önemli olan parçaların yeteri kadar dayanıklı olmaması gaz kaçaklarının en önemli sebepleri arasında yer almaktaydı. Bununla beraber LPG sistemleri henüz piyasaya yeni sürüldüğü için yetkili ve deneyimli LPG servisleri, LPG ustaları bulunmaktaydı. Deneyimli servis ve deneyimli LPG ustalarının olmayışı bu sistemlerin onarımının ve montajının sağlıksız olmasına sebep oluyordu. LPG adına hiçbir bilgisi olan bazı araç servislerinin LPG tankları ile motor aksamı arasında su hortumu kullanarak gaz iletimini sağlamaya çalıştığı haberleri o zamanlardaki araç servislerinin ne kadar bilgisiz olduğunun en güzel örneğidir. LPG sistemleri özel sistemlerdir parçaları da özeldir. Gelişi güzel iş görür mantığı ile kullanılacak onarım malzemeleri ilerleyen günlerde hem can hem de mal kaybına sebep olabilmektedir.

LPG sistemlerinin piyasaya sürülmesinin ilk yıllarında bu sistemlere güvenemeyen araç sahiplerinin pek ilgi göstermemesi bu sistemlerin geliştirilmesine sebep olmuştur. Günümüzün en gelişmiş LPG sistemi olan sıralı sistem LPG sistemleri bu geliştirmelerin ürünü olarak kullanıcılara sunulmuştur. Benzin ve dize en yakın verimin alınmasını sağlayan ve güvenilirlik açısından son derece güvenli olan sıralı sistem LPG sistemleri birçok araç sahibi tarafından gönül rahatlığı ile kullanılmaktadır. Sıralı sistem LPG parçaları LPG dönüşümü yapılacak tüm araçların veriminin en üst seviyede olması için evrensel kalitede üretilmektedir. Evrenselden kasıt burada sıralı sistem LPG sistemlerinin her araca uygun olmasıdır. LPG sistemlerinin geldiği son nokta olan sıralı sistem LPG sistemlerinin profesyonel servisler ve profesyonel ustalar tarafından takılması için bu alanda deneyim sahibi kalifiye elemanlar yetiştirilmiştir. Parça bakımından güvenli olan sıralı sistem LPG sistemleri aynı zamanda deneyimli kişilerce araçlara montajı yapılması bakımından eski LPG sistemlerine göre çok daha güvenilirdir. Türkiye’de sıralı sistem LPG üretimi yapan ve sıralı sistem LPG montajı için yetkili servisleri bulunan birçok LPG firması bulunmaktadır. Atiker, Lovato, Aldesa, BRC, Landırenze, Mimgas, Vikars ve Zavoli gibi markalar Türkiye’de LPG sistemleri üretimi yapan ve montaj işlemi için yetkili servisleri bulunan firmalardır. Atiker ve Zavoli LPG firmaları bu sektörde adını duyurmuş, Türkiye LPG üretim, satı ve montajı gerçekleştiren önemli firmalardır. LPG dönüşüm servislerinde sıralı sitem LPG konusunda deneyimli, eğitimli ve işini hakkıyla yapan elemanları bulunan Atiker, Zavoli ve yukarıda verdiğimiz diğer LPG firmaları bu sektörün en kaliteli hizmetlerini suna firmalardır. Aracınıza LPG dönüşüm işlemi yaptırmak istiyorsanız Atiker, Zavoli ve diğer firmalardan birinin yetkili servisi ile görüşmenizde fayda vardır. Görüşeceğiniz yetkili servis aracının durumunu kontrol etmekte ve buna göre LPG dönüşümünü en yüksek verim alınacak şekilde yapmaktadır. Bir araca kaliteli LPG sistemi takılması kadar gerekli ayarların en doğru şekilde yapılması da önemlidir ve bu firmaların yetkili servislerini kadrosu bu konuda da uzman kişilerden oluşmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir