Silikon Ameliyatında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar?

Ameliyatlar sonuçta anestezi yapılarak uygulanması gereken işlemleri içerir. Bu yüzden ameliyat olacak kişiler bu konuma uygun olarak tahlillerden geçirilerek ameliyata hazırlanır. Profesyonel silikon ameliyatı için öngörüle koşuların başında şeker hastası olmamak, vücudun anesteziden etkilenmemesi, tansiyon gibi kalıcı olacak rahatsızlıkların olmaması, kan hastalıklarının olmaması zaten bir ameliyat için şart koşullardır. Eğer kişi bunların biri ile doktora gelecek olursa doktorun yapacağı diğer hekim arkadaşları ile birlikte bu olumsuz tabloyu değerlendirerek uygun hale getirmesinden sonra ameliyat kararı almaktadır. Siz güzelleşelim derken başka yerlerden hatalar oluşması hayati risk taşımanız demektir. Kan akışındaki oluşan değişiklikler her ameliyatta olduğu gibi bu ameliyat için de geçerli bir sebeptir.silikon ameliyatı, silikon ameliyatında dikkat edilecekler

Önceden doğum yapmanız engellenmesi gereken hatalarında önüne geçebilir. Eğer erke yaşlarda bu işlemleri istiyorsanız biraz daha sıkı denetim altında olacaksınızdır. Süt kanallarının tıkanmadan ve reflekslerin ölmeden yapılması gereken profesyonel silikon ameliyatı öncesi bu uyarılara dikkat edilmelidir. Özellikle kanser tedavisi olan kişilerin bu önemi doktoru ile paylaşması gerekmektedir. Bu sırada kullanılan ilaçlar ve tedavi şekli ameliyatta sıkıntı yaratabilir. Koltuk altından girilecek bölgenin temizlenmesi ön koşuldur. Ameliyat öncesinde çekilecek olan mamografilerin ve ultrason sonuçlarının doktorun elinde olması gerekir.

Bu gerekçeler ışığında doktorunuz farklı isteklerde bulunarak ameliyatı erteleyebilir. Kesin sonuçları almadığı sürece yapmayacağı operasyonlarda hasta en net sonuçları ile gelmelidir. Ameliyat için gerekli olan açlık süresi hasta tarafından doğru uygulanmalıdır. Verilecek kan örnekleri anestezi sonuçları görünür ve anlaşılır olmalıdır. Kol altı ameliyatında kolların yeterli kullanımı konusunda hastaya ameliyat sonrası bilgi verilmelidir. Doktorlarımız eğitim olarak artık çok iyi yetiştirilmektedir. Hastalarında bu uyarıları dikkate alarak gösterecekleri performansla karşılıklı olarak ameliyat günü için hazırlanılabilir. Bu çaba ameliyat sonrasında da titizlikle gösterildiğinde istenilen sonuç yakın zamanda gelecektir. Farklı olarak kullanacağınız sutyenlerinizi daha önceden alınmalıdır. Sıvı birikmesine karşın önlem olacak direnlerin çıkarılması bir iki saati bulabilir. Bu sizin için önemli bir noktadır. Birkaç hafta kendinizi çarpmalardan korumanız gerekecektir. Zorlanacak hareketlerden sakınmak iyileşme esnasında gerekli bir durumdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir