Şeffaf diş telinin kimler kullanabilir, kimler için şeffaf diş teli uygundur, şeffaf diş teli nedir

Şeffaf diş telini kimler tercih edebilir?

Şeffaf diş teli dişinde yapısal bozuklukların olduğu herkes tarafından tercih edilebilir. Ancak şeffaf olması daha sade ve hoş bir görünüm olanağı sağladığı için estetik görünüme önem verenler için daha çok önerebiliriz. Şeffaf diş teli saydam bir renk olduğu için dışardan daha geç fark edilir. Diş teli tedavisinde metal diş telini istemeyenler için ikinci bir tedavi olanağı olabilir. Şeffaf diş teli farklı ürün seçeneklerinden oluşmaktadır. Farklı tedavi metotları ve farklı ürün çeşitleri ile hastalara tercih hakkı sunulmaktadır.Şeffaf diş telinin kimler kullanabilir, kimler için şeffaf diş teli uygundur, şeffaf diş teli nedir

Şeffaf diş teli modelleri arasında en çok kullanılan model tek tek diş üzerine yapıştırılan şeffaf braketlerdir. Tüm dişlere tek tek özel bir yapıştırıcı ile yapıştırılır ve ardından diş teli geçirilir. Bu hem güvenilir hem şık hem de uygun fiyatlı bir tedavi yöntemidir. Gençler ve çocuklar tarafından ilgi gören bu yöntem orta yaş grubu tarafından da tercih ediliyor. 6 ay ile 5 yıl arası bir tedavi süreci olabilir. Tedavi hastanın ve doktorun birlikte verdiği karar ile başlar. Dişin ön kısmında veya arka kısmında aynı sistemle uygulanabilir. Arka yüzeyine yaptırmak isteyenler daha çok görünmesini istemediği için yaptırmaktadır. Şeffaf diş teli tedavisinde fiyatlar süreçte uygulanacak tedavi şekillerine göre belirlenir.

Şeffaf diş teli modellerinde yaygın olarak tercih edilen diğer bir tedavi yöntemi ise invisalign yöntemidir. Bu tedavide tel veya dişe yapıştırılan bir braket yok. Son derece basit bir operasyonla hasta kendisi bile takıp çıkarabilir. Bu uygulamada ürün her on beş günde bir değiştirilir ve yenisi takılır. Bir kutuda bir yıllık ürün bulunmaktadır. Karşınızdaki insanların dişinizde böyle bir şey olup olmadığını fark etmeleri oldukça zordur. Tedavi süreci kısa ve tedavide başarı oranı yüksek bir ortodonti tedavi şeklidir. Ortodonti bu konuda her geçen yıl daha kolay ve konforlu tedavi yöntemlerini insan hayatına getiriyor. Diş teli tedavisinin yalnızca dişin estetik yapısını değil sağlık açısından da önemli bir yere sahip olduğunu unutmamak gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir