el kremi kullanımı, sedef hastaları için el kremi, sedef hastalarına özel kremler

Sedef Hastaları Hangi Tür El Kremi Kullanmalıdır?

Sedef hastalığı bütünsel bir cilt hastalığıdır. Yani vücudun her yerinde eller dahil olmak üzere kabuk kabuk soyulmalara neden olan ciddi bir cilt rahatsızlığıdır. Bu yüzden sedef hastaları kendi kafalarına göre el kremi kullanmamalıdır. Yine kendi doktorunun önerdiği içeriklere sahip kremleri kullanarak günlük hayatta ellerinin bakımını yapabilirler. Sedef rahatsızlığı olanların ellerinde ciddi kuruma olur. Bunun için alkol içeriği olan ürünlerin asla kullanılmaması gerekir. Bunun yerine nemlendirici ve su içeriğine sahip olan ürünleri kullanmalıdırlar.el kremi kullanımı, sedef hastaları için el kremi, sedef hastalarına özel kremlerGünlük Hayatta Hangi Tür El Kremleri Kullanmalıyız?

Çoğu zaman parfüm kokulu ve oldukça ağır kimyasal içeren ürünler insanlara hoş kokusundan dolayı cazip gelir. Bu ürünlerin içeriğinde paraben vardır ve uzmanlar cilt üzerinde bu maddenin içerdiği ürünlerin asla kullanılmaması gerektiğini ifade etmektedirler. Koruyucu madde içeren, kokulu esans türü ürünlerin yerine daha doğa ve bitkisel içeriği sahip kremlerin tercih edilmesi el bakımında önemli bir yere sahiptir. Örneğin çok bilindik bir markanın ürününü kullandığınız halde cildinizde problem yaşayabilirsiniz. Bunun sebebi kremin içeriği ve sizin bazı maddelere karşı olan hassasiyetinizdir. Bu yüzden el kremi alırken içeriğine mutlaka bakıp duyarlı olduğunuz etken maddelerin bulunmamasına özen göstermelisiniz.

Yüz Kremleri Ellere Kullanılabilir Mi?

Yüz daha hassas bir cilt yapısına sahiptir ve el kremi asla yüzde kullanılmamalıdır. Yüz kremleri de aynı şekilde ellerde kullanılamayacak içeriğe sahiptir. Örneğin kullandığınız el kreminde kimyasal, alkol veya paraben bulunabilir. Bu ürünlerin yalnızca ellerde kullanılması bile sakıncalı iken yüzde kullanılması hiç düşünülemez. Ellerimizi dudaklarımıza, gözümüze değdirdiğimizi düşündüğümüzde ise bu ürünlerin yaşatacağı sorunları birebir yaşayacağımız anlamına gelir. Hayatımızın her noktasında kimyasal içeriğe sahip ürünleri hayatımızdan çıkarmamamız ve bunun yerine doğal ve bitkisel içeriğe sahip ürünleri kullanmamız sağlığımız açısından çok önemlidir. Son yıllarda egzama artık her 10 kişiden birinde görülen bir cilt hastalığı olup etkisi en çok ellerde görülür. İleriki safhalarında acıdan ve kanmalardan el işlevin göremez hale gelir. Bu yüzden egzama rahatsızlığı olanların bu konuda daha hassas olmaları gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir