saç ekimi yaptırma, saç ekim merkezi seçme, seç ekim merkezi tercihi yapma

Saç ekiminin mucizesi

Saç ekim yönteminde pek çok yöntem kullanılmaktadır. Robotik saç ekimi ise FUE ile bire bir aynı bir yöntemdir. Bu işlemin tek farkı kökler cerrahlar tarafından değil bir teknisyen gözetimindeki robot tarafından çıkarılmaktadır. Saç ekiminin mucizesi olarak görülmekte olan robotik saç ekim yöntemi çok maliyetli ve doktor denetimini sınırlayan bir yöntem olması nedeniyle ise diğer yöntemler üzerinde belirgin bir avantaj sağlamamaktadır.saç ekimi yaptırma, saç ekim merkezi seçme, seç ekim merkezi tercihi yapmaSaç Kökü Ekiminde Kök Sayısı Görüntüyü Değiştirir mi?

Saç ekimi işlemi için toplanabilecek kök sayısında sınırsızlık gibi bir durum söz konusu değildir. Bu sayının fazla zorlanması ise verici alanlarda saçsız alanlar oluşmaya başlayacaktır. Başarılı bir saç ekiminin mucizesi alınan rakamlar değil alıcı ve verici alan arasındaki dengelenmiş rakamlarla uyumlu bir sonuç elde edilmesidir. Uzman doktorların ve medikal ekiplerin katıldığı uygulamalarda hastalar uyanık kalmakta, televizyon izleyebilmekte, gazete okuyabilmektedir. Ayrıca 4.gün sosyal yaşamına geri dönebilmektedir.

Saç Ekiminde Başarılı Bir Sonuç Almak İçin Hangi Yöntem Tercih Edilmelidir?

Medikal alanda kabul edilen saç ekim yöntemleri FUE ve FUT adı verilen yöntemlerdir. Ancak bu iki yöntem içerisinde farklılarla ayrılmakta olan pek yöntem bulunmaktadır. Seçilecek bu yöntem saç ekimi yaptıracak hastaların mevcut durumu, istekleri, saçların durumu gibi etkenlere bağlı olarak uzman hekimler tarafından yapılacak kontrollerin sonucunda en uygun yöntem belirlenmektedir.

Saç ekiminin yararı

Saç ekimi uygulaması, dökülme problemi yaşayan pek çok kişinin tercih ettiği ve kalıcı bir çözümdür. Bu uygulamalar özellikle erkek tipi saç dökülme problemi yaşayan herkese uygulanabilmektedir. Bu tip dökülmeler ise genetik bozukluklardan dolayı, erkeklik hormonlarıyla bağlantılı olarak yaşanmaktadır. Saç üretmekte olan hücrelerin zaman içerisinde ölmesi, saçların kalıcı olarak yok olmasına neden olmaktadır. Saçların yerine gelmesini sağlayabilecek başka bir yöntem ise bulunmamaktadır. Saç ekiminin yararı ile bu konunun üstesinden gelinmektedir. Lokal anesteziyle yapılan uygulamaların herhangi bir yan etkisiyle karşılaşılmamaktadır.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi yapılacak bölgeye birden fazla uygulama yapılabilmektedir. Saç dökülmelerinin devam etmesi halinde ise yeni bir işleme ihtiyaç olabilir. Günümüzde yapılan saç ekim uygulamalarında saçlı bölgelerden alınan saçların saçsız bölgeye nakledilmesi işlemi yapılmaktadır. İlerleyen teknolojiyle birlikte ise laboratuvarda klonlanan saçlarla bu işlemin daha kolay bir şekilde gerçekleştirilmesi için çalışmalar sürdürülmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir