saç bakım maskesi, saç bakımında kullanılan maskeler, maske ile saç bakımı yapma

Saç Bakımında Bu Maskeleri Tavsiye Ediyoruz

Saç sağlığınızı önemsiyor ve saçlarınızın daha canlı görünmesini istiyorsanız siz de saç bakım maskelerinin faydalarından istifade edebilirsiniz. Etkileri ile kullanıcılarını memnun eder yoğurt ve yumurta maskesi gibi muazzam etkileri bulunan saç bakım maskeleri sizin de güzellik sırrınız arasına girebilir. Evde doğal saç bakımı yapmayı tercih eden pek çok kadının vazgeçilmezi olan yoğurt ve yumurta maskesi ile saçlarınızı rahatlıkla koruyabilir ve daha canlı olmasını sağlayabilirsiniz. Bu mükemmel saç bakım maskesini hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeler ise neredeyse herkesin evinde her zaman bulunan malzemelerdi.saç bakım maskesi, saç bakımında kullanılan maskeler, maske ile saç bakımı yapma

Gereken Malzemeler

50 gram yağsız yoğurt

1 adet yumurta

Hazırlanışı ve Uygulanışı

50 gram yağsız yoğurt ile 1 yumurtayı güzelce çırpın. Saçınızı nemlendirip temizledikten sonra elde etmiş olduğunuz bu karışımı yumuşak hareketlerle saçınıza sürün. Saç bakım maskesinin 30 dakika kadar saçınızda kalması gerekmektedir. 30 dakikanın sonunda ılık su kullanıp saçlarınızı yıkayabilir ve saç bakımınızı tamamlayabilirsiniz. Yağlı saçlara sahip olan kişilere önerilen ve etkileri ile beğeni toplayan bu mükemmel tarif sizin de güzellik sırlarınızdan bir tanesi haline dönüşebilir.

Bir önceki yazımız olan Ballı Saç Maskesi Tarifi başlıklı makalemizde Ballı saç maskesi, Ballı saç maskesi tarifi ve maske tarifleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sivilcelere karşı fazlasıyla kullanılan ve tedavi edici yönü ile ilgi odağı olan bal, saçların çok daha parlak bir görünüme kavuşması için de tercih edilmektedir. Işıl ışıl parıldayan saçlarınız olsun istiyorsanız siz de ballı saç maskesi tarifine şansı tanıyabilirsiniz. Günlük hayatın koşuşturmacası sırasında birçok kişi saçlarına gereken alakayı gösterememektedir. Ancak evde hazırlayabileceğiniz çeşitli maske tarifleri ile haftada bir bile olsa saçlarınıza bakım yapmanız halinde muhteşem bir görünüme kavuşmanız hiç de zor değil. Şimdi inceleyeceğimiz ballı saç maskesi tarifi özellikle saçlarının canlı ve ışıltılı görünmesini isteyenlere hitap eden harika bir maske tarifidir. Saç maskesi ile çok daha sağlıklı ve hacimli saçlara sahip olmanız mümkün

Ballı Saç Maskesi Tarifi

Bu harika maske tarifini hazırlayabilmeniz için öncelikle şu malzemeyi temin etmeniz gerekiyor.

4 su bardağı sıcak su

Yarım tatlı kaşığı bal

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Yarım tatlı kaşığı bal ile 4 su bardağı sıcak suyu karıştırınız. Bal sıcak suyun içinde eriyene kadar karıştırma işlemine devam etmelisiniz. Elde etmiş olduğunuz bu karışımı artık saçlarınıza sürebilirsiniz. Ancak sürme işlemi esnasında karışımın saçlarınızın dibine çok da değmemesine özen göstermelisiniz. Saçlarınızı bu karışımla yıkadıktan sonra durulama yapmadan kurulamanız yeterli. Bu sayede hızlı bir şekilde saçlarınızın parlamasını sağlayabilir ve ışıltınız ile göz kamaştırmaya başlayabilirsiniz. Ballı saç maskesi tarifi sizin de vazgeçilmez güzellik sırlarınız da biri haline dönüşebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir