porselen makyaj, porselen makyaj yapımı

Porselen Makyaj İle Güzel Olma

Porselen makyaj ile cilt güzelliğiniz umduğunuzdan daha da iyi olacak. Porselen makyajı yüzünde sivilce izi, yara izi olanlara ve ekran karşısında bulunan kişiler için yapılır. Bu makyaj şeklini yüzünde yanık izi olanlar da rahatlıkla yaptırabilir.porselen makyaj, porselen makyaj yapımı

Evlilik hazırlığı yapan gelin arkadaşlarımdan çokça duyduğum porselen makyaj onların gelin olduğu gecede ki tek hayali. Fakat makyöz bir arkadaşıma sorduğumda aslında bu makyajın çok ağır bir makyaj olduğuydu. Kendisinin kesinlikle önermediği porselen makyajın sadece çeşitli yıldızlara ve mankenlere yapıldığını söyledi. Katolog çekimleri ve defilelerde temaya uygun olarak mankenlere porselen makyaj yapılmaktadır.

Sıcaktan ve sudan etkilenmeyen bu makyaj yüzünüzde hiç bozulmadan 48 saat kalabiliyor. Makyajınızı temizlemeden kesinlikle yatmayın ve cilt bakımı ile yüzünüzü nemlendirin.

Peki porselen makyaj nasıl yapılır?

* Yüz bölgesine uygulanan makyaj öncelikle fondöten sürülmesiyle başlar. Dudaklar dahil tüm yüz bölgesine pudra sürülür.

* Göz makyajı olarak renk seçimi ve kullanılan malzemeler tamamen size bağlıdır. İsterseniz bir eyeliner çekin isterseniz kıyafetinize uygun renklerde far uygulayın. Gideceğiniz ortama göre seçim yapabilirsiniz.

Allık uygulaması yanak, alın ve çeneye yapılmalıdır. Güzel bir pudra rengi veya allık ile yüzünüzü renklendirebilirsiniz.

* Porselen makyajda amaç yüzü kusursuz ve barbie bebek gibi göstermektir. Bunun için simli rengarenk farlar yerine mat renkler tercih edilmelidir. Yüz ve gözleri arka plana almak için dudaklar ön plana çıkarılır. Yani dudaklara bir kırmızı ruj veya farklı bir tonda mat rujlar kullanılabilir.

* Son olarak porselen makyajın daha kalıcı olması için transparan pudra veya sabitleyici sprey kullanmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir