paintball, paintball oynama, paintball oyun kuralları

Paintball Oyununda Kurallar Nelerdir?

Özellikle amatör oyuncular için güvenliği kesinleştirmek için bazı kurallar konulmuştur. Örneğin oyunda yer alan emniyet şeritleri oyunun başlaması ile birlikte hakemler tarafından açılır ve yine gerekli durumlarda hakemler tarafından kapatılır. Oyun içinde yine amatör oyuncular için konulan 7 metre kuralı vardır. Bu kural oyuncuların birbirilerine 7 metreye kadar yaklaşmasını engellemek için konulmuş bir kuraldır. 15-18 yaşın altındaki çocuklar ancak ailelerinin vereceği imza ile oyunu oynayabilirler. Sağlık sorunları olanlar, örneğin; damar hastalıkları, kalp ve solunum hastalıkları ve bununla birlikte ciddi hastalıkları olanlar oyuna katılamazlar. Bu durumun kesinlikle bildirilmesi güvenlik adına çok önemlidir. Paintball dünyada 5 kıtada geniş bir kitleye ulaşmayı başaran en keyifli doğa oyunudur. Hem eğlenceli bir oyun hem de spor amaçlı oynanabilir. Sıra dışı oyunlardan sıkılan ve hayatına biraz macera ile aksiyon katmak isteyenler tarafından büyük bir ilgi görmektedir. Daha çok gençlerin tercih ettiği oyuna yalnızca erkekler değil bayanlarda ilgi duymaktadır.paintball, paintball oynama, paintball oyun kuralları

Çift Bayrak Senaryosu

Her firma kendi ortamına göre farklı senaryolar hazırlayabilir. Ancak bayrak senaryoları oyunun en önemli görevidir ve bu konuda genel bir senaryo söz konusudur. Son adam kalana kadar amaç bayrağı korumaktır. Bu oyunda senaryonun önemli bir kuralı da başkanı korumaktır. Oyuna iki takım birden girer ancak tek takım çıkar. Takımın biri savunma takımı diğeri saldırı takımıdır. Senaryolarda bazı kurallar işletmeye göre değiştiği için hakemler tarafından oyun öncesi mutlaka bu kurallarla ilgili detaylı bilgi eğitimi verilir. Paintball İstanbul hem senaryo hem de kalite açısından istenilen imkânları sağlamaktadır. Oyunu kapalı mekânlarda hazırlayan işletmelerde vardır. Ancak gerek geniş arazileri gerekse hafta sonlarında keşfedilmeyi bekleyen mekânları ile İstanbul, bu doğa sporunu profesyonel olarak sunan illerimizin başında yer alıyor. Mekânın genişliği ve arazinin verimi senaryonun mükemmel bir şekilde hazırlanması için de önemlidir. Eski otomobiller, variller, mevzi için gerekli saman balyalar ortamda son derece gerçekçi bir savaş ortamı yaratmak için kullanılır. Siperler arası mesafelerde profesyonel olarak hazırlanır. Paintball aynı zamanda bir taktik sporudur ve gençlere bu konuda çok şey kazandırır. Oyunun herhangi bir kaza veya sağlık riski yaratmaması da oyuna olan ilgiyi artırmaktadır.

Oyun İçin Gerekli Aksesuarlar

Oyun için özel tasarlanan kıyafetler bu oyunun en önemli aksesuarlarıdır. Bunlar kamuflaj olarak tasarlanmıştır. Maske kafa ve göz kısmını korumak için tasarlanmıştır. Oyuncuların yüzünü koruyacak kaskların temiz ve çiziksiz olması da çok önemlidir. Oyuncular kullandıktan sonra tüm bu kıyafetler profesyonel olarak temizlenir ve oyunculara bu imkân sağlanır. Bere, eldiven ve kamuflaj kıyafetlerini giymek oyunun değişmez kuralıdır. Oyuncular için oyun boyunca yetecek boya topları da işletme tarafından verilir. Toplar tamamı ile bitkisel boya olduğu için oyunculara ve çevreye zarar vermez. Macera ve aksiyon sevenler için gerçekten unutulmaz bir deneyim olan oyuna bir kez katılan bir kez daha bu heyecanı yaşamak için hafta sonunu iple çekiyor. Bu oyunu amatör olarak yapmayı sevenler kadar profesyonel olarak oynayanlar da var. Özellikle takımlar arası düzenlenen turnuvalar profesyonel oyuncular tarafından büyük bir ilgi görüyor. Paintball fiyatları her bütçeye sahip insanların katılabileceği uygunluktadır. Takım oyunlarında hesaplamalar toplu yapılır ve oyuncular kendilerine düşen kısmı öderler. Zevkli bir oyun için hem sunulan ortamın hem de işletmenin olanakları son derece önemlidir. Ancak en önemlisi sizin savaş ve macera sporlarına olan ilginiz ve oyunun keyfini çıkarmanızdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir