ortodonti tedavisi nasıl yapılır, ortodonti nedir, ortodontinin ilgi alanı

Ortodonti Tedavisi Nasıl Olur?

Ortodonti dişlerin çene kemikleri ile çene kemiklerinin ise birbirleri ile birbiri içine girdiği durumdur. Ortodonti tedavisi olması gereken bir hastanın geç kalmadan ortodonti tedavisi olması gerekmektedir. Eğer geç kalınma gibi bir durum meydana gelirse bu tedavi süreci daha da uzayabilmektedir. Ortodonti Tedavisi Nasıl Olur sorusuna gelecek olursak ortodonti doktorunun sizin dişleriniz ve çenenizin röntgenini çekerek gerekli araştırmaları yaptıktan sonra sizin dişleriniz için bir diş teli veya braket hazırlayacaktır. Doktorun gerekli uygulamaları ve temizleme işlemlerini yaptıktan sonra bu braket dişlere yerleştirilir. Ve doktorun belirlediği süre zarfınca o diş teli orada kalır.ortodonti tedavisi nasıl yapılır, ortodonti nedir, ortodontinin ilgi alanı

Ortodonti Tedavisi düzelme süreci kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Genellikle henüz yeni yeni başlayanlarda bu süreç çok kısa olurken daha uzun süredir tedaviye ihtiyacı olan kişilerin düzelme süreci de bir o kadar uzun olacaktır. Ortodonti tedavisine geç kalınmaması gerekiyor. Ortodonti tedavisinin ardından doktorun size belirleyeceği tedavi türüne göre tedavinizi sürdürebilirsiniz.

Çocuğunuzun ilk ortodonti tedavisi yedi yaşından geç olmamalıdır. Ortodonti tedavisine ihtiyacı olan kişiler genellikle ile şu belirtileri verirler. Parmak emme, aşırı ileride veya geride yapılanan çene yapıları, çiğneme de ve konuşma da zorlanma, süt dişlerinin erken veya geç kaybolması, uzun süre emzik ve biberon kullanma gibi durumlar ortodonti tedavisine ihtiyaç duyulmasının sebeplerindendir. Eğer sizin yakınlarınızda da ortodonti tedavisine ihtiyacı olan birisi varsa geç kalmadan uzmana görünmesi gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir