organik helal gıda, helal gıda markaları, helal gıda ürünleri

Organik Helal Gıda Şirketlerinin Ürünleri

Organik helal gıda hem İslam dininin gerektirdiği açılardan helal niteliği taşıyan, hem de içerdiği katkı maddelerinde Sentetik, jelatin, SLES, SLS, paraben, ekstrakt, silikon, renklendirici gibi hastalık yapıcı kansorejen kimyasalları, barındırmayan üzerinde ilaç kalıntısına rastlanmayan gıdalar demektir. Dinen caiz sağlığa önem veren organik helal gıda şirketlerinin ürünleri günümüz teknoloji çağında artık internet üzerinden bile satışı gerçekleştirilebilir bir seviyeye gelmiştir. Organik ve helal ürünler; bal, reçel, besicilik sektörü, makarna, çay, süt, un, yağ, kuruyemiş, temizlik ürünleri gibi pek çok geniş yelpaze ile biz tüketicilere sunulmaktadır.organik helal gıda, helal gıda markaları, helal gıda ürünleri

Üretim firmaları artık hem organik hem helal gıda konusuna eğilir olmuşlardır. İslami kesimin dini konularda bilinçlenmesi, her ürünü kullanmamaları, üreticilerin bu konuya eğilmelerinde en önemli etmenler arasındadır. İçeriğinde alkol ve hayvansal katkı maddeleri bulunmayan helal gıda ürünlerine yoğun ilginin artmasıyla sektörde ki gelişmeler de gözle görülür seviye de artış gözlemlenmektedir. Ancak bir ürünün organik olması helal olduğu anlamına gelmez. Bu yüzden ürün hakkında içerik araştırması yaparken dikkatli olunmasında fayda vardır.

Gıda sektöründe çok geniş bir alana yayılmış olan organik helal gıda şirketlerinin ürünleri her türlü İslami ölçütleri sağlayan, organikliği sertifikalanmış, güvenle tüketebileceğimiz ürünler arasında yerlerini almış bulunmaktadırlar. Yıl içerisinde sürekli olarak ürün kontrollerine de maruz kalan firmalar, sertifikalarında herhangi bir sorun yaşamamak adına hizmetini verdikleri gıdanın bağımsız iç denetçilerce denetlenmesini destek vererek şirket politikası halinde tüketicilerin hizmetlerine sunmaktadırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir