siyah elbise konbinleme, elbise nasıl kombin edilir, siyah elbise ile kıayfet kombinleme

KÜÇÜK SİYAH ELBİSE NEDİR VE NASIL KOMBİNLENMELİ?

Little Black Dress (LBD) ve ya Türkçesi ile ‘ küçük siyah elbise ‘ her kadında olması gereken en temel kıyafetlerden biridir. Peki, kökeni 1920’li senelerde Coco Chanel ve Jean Patou’ye dayanan küçük siyah elbiseyi bu kadar önemli kılan unsur nedir? Her siyah elbise için ‘LBD’ demek doğru olmaz, zira küçük siyah elbisenin en önemli özelliği her an her ortama uyum sağlayabilir formattadır. Örneğin; topuklu ayakkabı ve gösterişli takılar ile şık bir davette veya babet ve hırka ile daha rahat bir ortamda giyilebilmelidir. Kısacası rahat kombinlenmesi en temel özelliğini belirtmektedir. En güzel yanı ise bu elbiseyi farklı şekillerde kombinleyerek defalarca giyebilir olmasıdır. Eğer kendinizi ifade edebileceğiniz küçük siyah elbisenizi bulduysanız gelin onu nasıl kombinleyeceğinize beraber göz gezdirelim;

ŞIK TAKILAR: Küçük siyah elbise oldukça sade bir kıyafet olduğundan dolayı biraz daha şık hale getirmek için gösterişli takılardan yardım alınız. Özellikle signature necklace diye tabir edilen iri ve taşlı kolyeler elbisenizi mükemmel bir şekilde tamamlanmalıdır.siyah elbise konbinleme, elbise nasıl kombin edilir, siyah elbise ile kıayfet kombinleme

RENKLI / DESENLI AYAKKABILAR: Genelde küçük siyah elbiseyi pudra ya da siyah ayakkabılar ile kombinlemeyi seviyoruz, fakat ara ara değişiklik yapmaktan zarar gelmemektedir. Renkli ve desenli ayakkabı ve çanta ile küçük siyah elbisenize bir anda renk ve farklı bir enerji ortaya çıkarabilirsiniz.  Havalar biraz daha soğuduğunda ise, elbisenizin altına uzun siyah çizmelerinizi giyerek şık bir görünüme ulaşırsınız.

DESENLI / DÜZ SIYAH ÇORAP: Özellikle de soğuk havalarda siyah bir elbisenin altına güzel bir opak ya da desenli siyah çorap yakışmaktadır. Tabii siyah yerine renkli çoraplar da denemenizi öneririz.

HIRKA / CEKET:  Küçük siyah elbisenize bambaşka bir hava katmak için sıcak havalarda ince bir hırka, biraz daha serin havalarda ise ceket ya da deri ceket ile tamamlayabilirsiniz. Hatta ceket tercihinizde fuşya, sarı gibi iddialı tonlar seçerseniz çok güzel bir kontrast kombin oluşturursunuz.

BABET: Babetle kombinlenen küçük siyah elbiseyi şıklıktan çok da ödün vermeden daha sportif bir davette rahatça kullanmanız mümkündür. İsterseniz bu kombini çorapsız veya isterseniz opak çoraplarla kombinleyebilirsiniz.

One thought on “KÜÇÜK SİYAH ELBİSE NEDİR VE NASIL KOMBİNLENMELİ?”

  1. Yazınızı ilgiyle okudum, siyah elbise kombine önerileri için bende bu siteyi öneririm, bir göz atın derim:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir