kaşlar nasıl kaldırılır, kaş kaldırma işlemi, kaşları kaldırma yolları

Kaşlarını Kaldırmak İsteyenlere Mutlu Haber

Kaşlarımız, yüz hattımızdaki en önemli estetik yapıların başında gelmektedir. Yüz hattımızdaki mimik hatlarımızın belirginliğini kaşlarımız sayesinde oluştururuz. Kaşlarından memnun olmayanlar için uygulanan kaş kaldırma operasyondaki son dönemlerdeki uygulamalar göze çarpmaktadır. Diğer bir yandan ise yaşa bağlı olarak kaşlarımızın göz kapağının üzerine doğru düşmesi sonucu ile oluşan görüntüden dolayı kaş kaldırma işlemine başvurabiliriz Hatta son dönemlerdeki yeni yöntemler ile kaşlarını kaldırmak isteyenler için mutlu haberler oldukça fazladır. Kaş kaldırma işlemleri gerek cerrahi uygulama ile gerekse açık teknik denilen yöntemler ile yapılabilir. Uygulanan botoks tekniği, iple kaş kaldırma ve son dönemlerde popüler hale gelen Needle Shaping ile kaş kaldırmak mümkünüdür. Uygulanan bu yöntemler kişinin isteği doğrultusunda şekillenmektedir.kaşlar nasıl kaldırılır, kaş kaldırma işlemi, kaşları kaldırma yollarıHangi Yöntemler Uygulanır?

Bu yöntemler genellikle kaş kaldırma işlemi uygulanacak bireye göre belirlenir. Kaş şekli ve tarzı herkesin beğenisi ile farklılık gösterebilir. Son dönemlerde uygulanan yöntemler oldukça ilerlemektedir. Tercih edilecek yöntemler kaşın durumu, deformasyonu ile hastanın yaşı belirler. Yapılan kaş kaldırma işlemiyle uygulanan yöntem birbirine bağlıdır. Bazı yöntemler kısa süreli etki sağlarken bazı yöntemler ile uzun süreli etki görmek mümkündür. Popüler haldeki botoks yöntemi ile 15 dakika içinde tedavi yapılması gibi seçenekler göze çarpmaktadır. Öte yandan ip ile kaş kaldırma yöntemi en çok bilinen ve uygulanan teknik denilebilir. Bu yöntemlerin etki süreleri 4 ay ile 3 yıl arasında değişiklik göstermektedir.

Nelere Dikkat Edilmelidir?

Uygulanacak işlemler öncesinde araştırma yapılmalıdır. Ayrıca bu alanda uzmanlar ile gerekli görüşmeler yapılarak, fikir danışılması da önemlidir. Kaş kaldırımı işleminde dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, doğallığı bozmayacak şekilde gerekli olduğu kadar kaşın yukarıya kaldırılmasıdır. Bu sayede mimiklerimizin istenilen şekilde düzgün olması sağlanmış olunur. Gerek cerrahi müdahaleler de gerekse diğer uygulamalardaki ortamların temiz olunması konusunda dikkat edilmesi gerekir. Ayrıca yapılan kaş kaldırma işlemleri sonrasındaki bakımlar ve uzmanların tavsiyelerine uymak, sonrasındaki oluşabilecek sorunların önlenmesinde faydalıdır. Diğer bir yandan ise, zorlayıcı mimiklerden bir süre uzak kalınmalıdır. Saçları gerdirmek ile kaşların duruşunu etkileyecek saç toplama şekillerinden kaçınılması gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir