karın germe yöntemi, karın germe işlemi, karın germe operasyonu

Karın Germe Yöntemleri

Karın bölgesindeki problemlerin yer aldığı yer ve bu problemin boyutuna göre belirlenen karın germe yöntemleri 2 farklı şekilde uygulanmaktadır. Bu yöntemler ise mini karın germe ameliyatı ve tam karın germe ameliyatıdır. Hastaların durumu ve isteklerine bağlı olarak en iyi sonucun alınacağı teknik tercih edilmektedir.karın germe yöntemi, karın germe işlemi, karın germe operasyonu

Mini Karın Germe Yöntemi

Karın bölgesinde meydana gelen deformasyonlar göbek deliğinin altında yer alıyorsa, göbek deliği altında hafif dereceli sarkma ve yağlanma görülüyorsa, karın kaslarında gevşeme ya da ayrılma durumu yoksa, göbek deliği üst bölümünde estetik açıdan düzgün bir görünüm varsa, deride gevşeme ya da genişleme yoksa, göbek deliğinin altında sınırlı bir alanda çatlaklar oluşmuşsa karın germe yöntemleri arasında yer alan mini karın germe tekniği uygulanmaktadır. Bu operasyonda göbek deliği ameliyattan etkilenmemektedir. Yalnızca göbek deliği altındaki fazla deri ve yağ dokusu çıkarılmaktadır. Ayrıca bu bölgedeki kaslarda ayrılma varsa gergin bir yapıya kavuşmaları için müdahale edilmektedir.

Tam Karın Germe Yöntemi

Diğer bir yöntem olan tam karın germe yöntemi ise mini karın germedeki sorunların göbek deliği üst kısmında da yer alması, karın kaslarında fazlaca açılma olması durumunda tercih edilmektedir. Göbek deliğinin birkaç cm yukarısından başlayarak kasın ve karın sınırı arasındaki bölgede uygulama yapılmaktadır. Operasyonun yan sınırları ise yağlanma boyutlarına göre değişmektedir. Özel teknikler kullanılarak gerdirilen ve dikilen bölgedeki ameliyat yarası bikini ya da iç çamaşırının içerisinde kalacak şekilde planlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir