evde diş beyazlatma, diş beyazlatma yolları, evde diş nasıl beyazlatılır

Evde Diş Beyazlatma Yolları

Doktorda yaptıracağınız diş beyazlatma tedavileri kabul etmeliyiz ki her bütçe için uygun olmuyor. Oldukça pahalı yöntemler olan lazerli diş beyazlatma dışında kullanabileceğiniz bazı evde diş beyazlatma yöntemleriyle ilgili profesyonel tedavi kadar hızlı sonuç vermese de sarı dişlerin beyazlamasını sağlayacak bazı çözümler bulunur. Evde diş beyazlatma yöntemleri ile ilgili olan reçetelere geçmeden önce bu yöntemler içerisinde kullanılan karbonat gibi bazı maddelerin uzun süre kullanıldığında ağız içinde bulunan dişeti ile damak gibi yumuşak dokuları yıprattığı biliniyor.evde diş beyazlatma, diş beyazlatma yolları, evde diş nasıl beyazlatılırDoğal Diş Macunu İle Evde Diş Beyazlatma Yöntemi

Yarım su bardağı maden suyu sodası, 2 büyük bardak su, 8 çorba kaşığı sebze gliserini ile 2 çorba kaşığı aloe vera yağını karıştırınız. 15 dakika ocakta kaynattıktan sonra ateşin üzerinden almalısınız ve içine nane ekleyiniz. Tüm malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra dişlerinizi 1 hafta bu karışımla fırçalamanız gerekir.

Karbonat İle Evde Diş Beyazlatma Yöntemi

Doğal diş macunu yapmanın bir diğer yolu da karbonat kullanılır. 3 çorba kaşığı karbonatı, 3 çorba kaşığı sebze gliserini ile kardıktan sonra üzerine yarın çorba kaşığı tuz ve 1 çorba kaşığı hidrojen peroksit ekleyiniz. Bu karışımla dişlerinizi her gün 1 kez fırçalayınız.

Meyveler İle Evde Diş Beyazlatma Yöntemi

İçeriğinde diş üzerinde bulunan lekeleri ile plakaları çabuk sökmeye yarayan bileşenler bulunan nar kabuğu, çilek, limon ile limon kabuğu gibi meyveler evde uygulayabileceğiniz diş beyazlatma çözümleri arasında yer alıyor. Çileği dişlerinize sürerek 5 dakika bekleyebilir, nar ya da limon kabuğunu toz haline getirerek dişlerinizi fırçalamalısınız. Düzenli uygulandığında bu meyvelerin dişlerinizi beyazlatma da etkili olduğunu görürsünüz.

Adaçayı İle Evde Diş Beyazlatma Yöntemi

Geçmişte diş ile dişeti sorunlarının çözümünde sıkça kullanılan bir bitki olan adaçayı doğal bir beyazlatıcı bitkidir. Kurutulmuş adaçayı yaprağını toz haline getirerek 1-2 hafta boyunca günde 1 defa dişlerinizi bu toz ile fırçalayınız. Zaman içinde dişlerin sararmasına neden olan plakanın diş yüzeyinden temizlendiğini ve devamında dişlerinizin eski beyaz rengine kavuştuğunu görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir