diş teli nasıl takılır, diş teli kimlere uygulanabilir, kimler diş teli taktırabilir

Diş Teli Taktırmak Zor mu?

Çok eski yıllardan beri tüketicilere sunulan bir hizmet olurken, diş telleri farklı firmalar dahilinde hizmete sunulmaktadır. Elbette ki devlet hastanelerinde de bu gibi hizmetler bulunsa da, genel olarak özel hastaneler de tercihler arasında yer alıyor. Elbette ki bu konuda seçim yaparken oldukça dikkat etmeniz gereken konular vardır ki, işlemi uygulayacak kişinin alanında uzman olması dikkat edilmesi gerekenlerden birisi. Yine bunun yanı sıra ücretsiz olarak muayene hizmeti de hastalara daha iyi imkânlar sağlamaktadır. BU konuda da sizlere Alpdent hizmetlerini sunarken, diş teli nasıl takılır sorularınıza da cevap vermektedir. Sizlere bu yazımızda diş teli türleri ve nasıl takılacağı konusunda bazı bilgiler sunarak yardımcı olalım.diş teli nasıl takılır, diş teli kimlere uygulanabilir, kimler diş teli taktırabilir

Diş tel takma işlemleri

Genel olarak ilk defa kullanacak kişiler oldukça tedirgindir. Acaba alışabilir miyim, ne kadar acıyacak, ağrı ya da acı duyacak mıyım, uygulama süresi ne kadar gibi sorular en çok karşılaştıklarımız arasında. Merak etmeyin. Oldukça kolay işlemler dahilinde, bir çene için ortalama 20 dakika süreç, diş tellerinin takılmasında yardımcı olmaktadır. Fakat sizlerin alışma sürecine etki edebilmek üzere, ilk olarak sadece üst çeneye takmaktayız. Böylelikle alışma sürecinde zorluk yaşamadan, yaşam kalitenizi de düşürmemiş olacaktır. Diğer firmalar maalesef hem üst hem de alt kısma direkt uygulamasından dolayı, hastalar alışma sürecinde zorluklar yaşarken, ağrılar çekmektedir. Bizler dahilinde diş teli nasıl takılır sorularınızda bu bilgiler yer almaktadır.

Kolay bir işlem

İlk olarak sizlerin daha düzgün ve güzel dişlere sahip olabilmesi adına, dişlerinizin fotoğrafları alınır. Tabi ki bunun yanı sıra yine gülümseme tasarımı da önemli bir yere sahiptir. Sizlerin istediği bir modele yakın diş görünümüne ulaşmak için bazı testler ve analizler yapılarak, diş teli nasıl takılır sorularının ilk aşamaları başlatılmaktadır. Sonrasında ise uygun malzeme ve malzeme kalitesi tercih edilerek, diş üzerine bazı yapıştırıcılar kullanılarak tercih edilen plastik malzeme yapıştırılmaktadır. Sonrasında ise yine diş telleri bu plastiklere tutturularak, kolay bir işlem uygulanır. Konu hakkında tüm işlem detayları için; Alpdent resmi web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir