Kış Aylarının Sıcak Yüzü

Her bayanın gardıroplarını süsleyen tunik modeli; gerek rahatlığı gerekse kullanım yelpazesinin genişliği açısından tesettür giyimin vazgeçilmezidir. Genelde dar paça pantolon ve eteklerin üzerine giyilen tunik, her mevsim bayanlar için bir kurtarıcı niteliğindedir. Kış mevsimine girdiğimiz şu günlerde; kışlık tunik modelleri rağbet görmeye başladı bile. Çeşitli kesim türleri ile her bedene uygun modeller tasarlanmaktadır. Düz kesim, yarasa kol, diz üstü ve diz altı gibi birçok tasarım; kış aylarında birçok bayanın ilgisini üzerine çekiyor. Bu sektörde ter döken her kurum ve tasarımcı ise ürünlerinin beğenilip; insanlar tarafından satın alınması için yarış içerisindedir.kışlık tesettür giyim, tesettür giyim ürünleri, kışlık tesettür tunik

Bundan asırlar önce de tunik modelleri kullanılmıştır. İsmi Latince ‘Tunica’ olan Antik Roma kökenli bir giysidir. Akdeniz Uygarlıklarında başlıca kadın ve erkek giysisi olarak kullanılmıştır. İki parça kumaş kullanılırken, bu parçaların dikilme esnasında baş ve kol kısımlarında delikler bırakılırdı. Kollu ya da kolsuz olarak dikilen tunikler; diz hizasında veya diz altına kadar uzanır, bel kısmı kemer yardımı ile tutturulurdu. Ortaçağ’ da hem din adamları hem de halkın giysisi olarak bilinirdi. Antik Roma’da ise; ihramdan daha rahat ve daha kullanışlı bir giysi olduğundan tercih edilirdi. Aynı zamanda Antik Roma’da tuniğin çeşitli kullanımları vardır. Tunik çeşitleri bir statü göstergesiydi. Eğer kumaş bolca kullanıldıysa bu o kişinin zengin olduğunun göstergesiydi. Eğer tuniğin üstünde geniş mor çizgiler varsa; o kişi senatördü. Eğer tunik diz hizasında veya biraz üstünde ise o kişiler köleler ve askerlerdi. İşin açıkçası isteyen istediği tuniği giyemiyordu.

Tarihten günümüze gelen bu model için kış aylarında; yün, polyester, pamuk, viskoz gibi kumaş türleri kullanılmaktadır. Aranılan en önemli iki özellik ise; şık bir model ve rahat olmasıdır. Bu sene kış sezonunun modasına lila rengi hakimdir. Bu renk kışlık tunik modellerinde de karşımıza çıkacağa benziyor. Ayrıca şıklığın ve rahatlığın simgesi olan tuniklerde, kadife kumaşının rağbet gördüğü gözlemlenmektedir. Bunun yanı sıra, modellerde deri ayrıntısı dikkat çekmektedir. Genelde boydan şerit şeklinde, omuzlarda ve kemer kısmında kullanılmıştır. Batı’da halâ din adamları ve tarikat üyeleri tarafından kullanılmakta olan tunik; ülkemizde ise muhafazakâr bayanların vazgeçilmezidir.

Kaşım Ne Zaman Gürleşecek?

Her serum kullanımında çok fazla bir etki bekleyerek boşa üzülmenize gerek yok. Yaratanın yarattığı kaşlarınız eğer gerçekten bakıma ihtiyacı varsa alacağınız serumlar ile doğuştan gelen kıl kökleriniz daha iyi netice görmenize yardımcı olacaktır. Bu sadece destekleyeceğiniz bakımlar ile olabilecek bir durum ise zaten hemen kendinizi göstererek kaşınız üzerinde bir hafta içinde olumlu etkiler yaratacaktır. Kaş bakım serumunun etkisi bu işe ilgilenen uzmanların oldukça farkındalık yarattığı çözümleri ile gösterilmektedir. Doğal olan ürünleri içine alan serumlar üretilerek kaşa istediği beslenmeyi vererek bazen uzamasını sağlamış bazen de dökülmelerine engel olmuştur. Bu farkındalık kişiden kişiye değişebilecek deneyimlerle anlaşılabilir.kaş bakım serumu etkisi, kaş bakımı yapma, kaş bakım serumunun faydaları Kaş bakım serumunun etkisi 10 – 15 gün içinde kendini belli edecektir. Kaş altında ve üstünde tüylenmelerin oluşması ve göz hizasının tamamında uzamaların gözükmesi birden bire oluşmayacaktır. Metanetle beklemeniz gereken farklılıkları siz görmeseniz de uzun zamandır görmediğiniz arkadaşlarınız hemen fark edebilir. Uzamanın yanında renginde kendi rengini tam olarak yansıtabiliyor olması ve parlaklığının artmış olması da serumun etkilerinin iyi olarak çıktığını gösterir. Serumlar tek seferlik kullanımlarla üretilmektedir. Açıldığında hemen kullanılması ve istenilen günde bitirilmesi beklentilerinizi daha çabuk elde etmeniz için iyi olacaktır.

Kaş bakım serumunun etkisi araştırmalara göre birkaç günde açığa çıkmamaktadır. Kaşın verilen serumu kabul etmesi kaş dibinde iyileşmeye verilen cevabın artı yönde olması kullanılan ürünün etkilisi ile açığa çıkacaktır. Bakımları yaparken gece kullanımına dikkat edilmesi tavsiye edilmiştir. Gece kendini yenilemeyi daha çok yapabilen vücut kaşlar için de aynı septomu geliştirebilir. Gün ışığının etki etmediği, dışardaki doğal olmayan çevrenin etkilerinin görülmediği gece ortamında serumunuz başka ayrıntıları arıtmak yerine sadece kaşınız için verilen görevi yapacaktır. Yüzümüzde zaten mevcut olan ince tüyler kaş etrafında daha fazla olduğundan buradaki kılları uyararak deri dışına çıkarmak serumlar ile kolay olabilir. Gözünüzdeki mizacı ortaya çıkarabilmek için kaşınız mükemmel görünmelidir. Makyaj yaparken bile görünen her ayrıntı kaşınız ile bütünleşeceğinden onu boyamayı artık hiç düşünmeyeceksiniz. Güzellik uzmanlarının önerisi olan serumlar gür kaşlarınızı geri getirebilir.

Likit Mat Ruj Fiyatı

Alt kısımda görebileceğiniz şekilde en popüler olan, mat likit rujlar hakkında ki analizleri paylaşacağım. Likit mat ruj fiyatı konusunda yurt dışı fiyatlarını da göz önünde bulundurmak gerek çünkü bazı kozmetik ürünlerini ülkemizden temin etme durumunu gerçekleştiremiyoruz. Neyse uzun lafın kısası likit mat ruj hakkında detaylı bilgi verecek olursak: M.A.C Retro Matte Liquid Lipcolor kalitesinin daha uygun fiyatlarına mevcut.likit mat ruj fiyatları, likit mat rujlar ne kadar, likit ruj fiyatları
Nordstorm:
Uygulaması muhteşem. Orta kısmında ki girintiden dolayı ben ona ‘’ Tüylü pırlanta’’ diyorum, o girinti sayesinde daha iyi manevra yapabilme şansım var. Kremsi formülü ve vanilya kokusu sayesinde muhteşem alt tonlar elde edebilirim. Sürerken çizgi çizgi oluyor, bilhassa enerjik tonlarda daha fazla ama birkaç saat içinde daha masif bir ton yakalayabiliyorum. Birde, sürdükten üç saat sonra kuruluk hissi bırakıyor. Nordstorm 15 tona sahip.

TARTE

Aplikatör kısmı diğerlerinden daha yuvarlak ve kullanışsız, daha hassas ve ince uygulama yapmak bu yüzden biraz zorlaşıyor. Likit mat ruj fiyatı için belirlenen fiyat kalitesinin epey altında görünüyor. Kremsi formülü neredeyse köpük gibi. Sanki bir demet nane önünüzdeymiş gibi hoş bir kokusu var. Sürdükten beş saat sonra dudağın orta kısmında ki renk açılma yapıyor. Bir keresinde 5 veya 10 defa sürsem bile sonuç aynıydı ve bu pek konforlu bir tecrübe sayılmaz. O yüzden tavsiye etmiyorum. Sephora serisi 13 tona sahip.
JEFFREE STAR

Jeffree Star serisi gayet uygun fiyatlara mevcuttur. İnstagramda kim varsa bu ürüne hayran. Resmen Michelle Phan’ın yemek zincirinden kalır yanı yok. Ya da MC Donalds, bilemedim… Hatta çoğunlukla en popüler satış sağlayan renktir. Formülünde çok fazla su bazlı materyaller mevcut. Ayrıca fırça kısmı yumuşacık ve pamuksu. Ama berbat kokuyor. Sürdükten 3 buçuk saat sonra siliyorum çünkü dudakları çok kurutuyor. Bu serinin 21 tonu mevcut.
KAT VON D

Everlasting Serisi

Formülünde ne fazla sulu ne çok kremsidir. Kullanımından sonra iyi gözükse de birkaç saat içinde dudakları çok kurutuyor. Sürdükten sonra bir bardak kahveyi rahat rahat içebilirsiniz, kalıntı kalmıyor veya bozulmuyor. Ara tonlarını tavsiye ederim ve size çok yakışacağına eminim.

Helal gıda belgelendirmenin önemi nedir?

İlk çağlarda insanlar buldukları besinleri toplayarak ya da avlanarak beslenirlerdi. Çünkü her insanın hayatta kalması için beslenmesi gerekir. Günümüzde ise toplayıcılık ve avlanma yerini modern fabrikalardaki besinlere bıraktılar. Bununla birlikte beslenme olayına kültür, inanç ve beslenme tarzı kriterleri etki etmeye başladılar. İnsanlar kültürlerinin ve inançlarının getirdiği kuralları uygulamaya başladılar. Ülkemizde ise İslam dinine mensup insanların çoğunlukta olması nedeniyle, İslami kurallara uygun şekilde düzenlenmiş besinler ortaya çıktı. İslami kurallara uygun bir şekilde ortaya çıkan bu gıdalara helal gıda tanımlaması verildi. Ürünlerin helal gıda tanımlaması alabilmesi için de bazı kriterlere uygunluk sağlaması gerekmektedir. Helal gıda belgelendirmenin önemi de burada ortaya çıkmaktadır. Helal gıda belgelendirmenin önemi şöyle tanımlanabilir: ‘’Üretici ürettiği malın ne olduğunu bilecek; tüketici de tükettiği malın nasıl olduğunu bilecek.’’helal gıda belgeleme, helal gıda belgesi alma aşamaları, helal gıda belgesi nasıl alınır

Helal gıda denetlemesi yapan şirketlerin başlıca amacı besinlerini din ve vicdani duygular göz önünde bulundurularak temel değerlerin korunmasıdır. Bu şirketler sadece helal gıda sertifikalarını vermekle sınırlı kalmazlar; aynı zamanda bu besinlerin hijyen ortamını ve taşınma şartlarını da denetlerler. Helal sertifikası sadece gıdalar için verilen bir belge değildir. Aynı zamanda kullanılan kozmetik ürünlerinin de İslami değerler uygunluğu kontrol edilir. Çünkü bazı ürünlerin daha çekici ve uzun süreli olabilmesi için içerisine İslam kurallarına uygun olmayan maddeler katılabilmektedir. Sağlıklı bir yaşam için helal sertifikası almış olan ürünleri kullanmak önemlidir.

Tesettürde Ferace Şıklığını Yakalama

Son yıllarda tesettür giyimin en moda ve en trend kıyafetleri arasında hiç şüphesiz ki feraceler yer almaktadır. Birçok tesettürlü kadın vücut hatlarını belli etmemesi ve aynı zamanda oldukça rahat olması sebebiyle kıyafetlerinin üzerinden ferace giymeyi tercih etmektedir. Birbirinden şık ve tarz modellerdeki feraceler ile birlikte artık tesettürlü kadınlar da istedikleri ortamda istedikleri tarzı feraceler ile sağlamaktadır. Birçok uzun ferace modeli ile artık tesettürlü kadınlar kendi tarzlarını oluşturarak istedikleri şıklığı yakalayabilecekler. Hem rahatlığıyla hem de tarz görünümüyle tesettür giyimin gözdesi olmayı başaran ferace modelleri özellikle nakışlı ve dantelli modelleri ile dikkatleri üzerine çekmektedir.tesettür ferace modelleri, tesettür giyim modası, ferace modelleri

Dantelli ferace modellerine bayılacaksınız

Kadın giyiminde oldukça moda olan ve hemen hemen her kıyafette görmeye alıştığımız ve oldukça zarif bir detay olan dantel detayları artık tesettür giyimin de bir parçası olmuş ve feracelerde de sık sık işlenmeye başlanmıştır. Özellikle birçok feracenin bel kısmında ve kol kısımlarında oldukça sık rastladığımız dantel detayları kadınlara daha dişi bir görünüm katarken aynı zamanda zarif ve şık bir görünüm de katmaktadır. Özellikle siyah feracelerde çok daha dikkat çeken ve hoş görünen dantel detaylı feraceler birçok tesettürlü kadın tarafından beğenilmiş ve sık sık tercih edilmeye başlanmıştır. Tesettür giyimde adeta yeni bir moda olan dantel detaylı feraceler artık tesettürlü kadınların da daha tarz ve şık bir görünüme sahip olmasını sağlamaktadır.

Nakışlı ferace modelleri ile tarzınızı yakalayın

Otantik görünümden ve nakış işlemelerinden hoşlanan kadınların tercihi olan nakışlı ferace modelleri de uzun feraceler arasında en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Birbirinden hoş nakış işlemeleri gerek feracenin etek kısmının uçlarında gerekse de omuzlarda oldukça şık detaylar şeklinde yer edinerek feracelere daha otantik ve hoş bir görünüm vermektedir. Özellikle bordo, yeşil, zümrüt ve lacivert gibi renklerde çok daha hoş duran nakış işlemeleri de istediğiniz renklerde ve tonlarda bulabilirsiniz. Tamamen kendi tarzınızı yaratabileceğiniz nakış işlemeli ferace modelleri isterseniz klasik bir ortamda isterseniz de spor bir ortamda rahatlıkla giyerek kendinizi gösterebilirsiniz.

Kırışıklık Kreminin Etkisi Nedir?

Hayatın yüzümüzde bıraktığı izlerin adıdır kırışıklık. Genellikle yüz bölgesinde meydana gelen kırışıklığı azaltmak için kullanılan kırışıklık kreminin etkisi formülünde ki bileşiklere bağlı olarak değişmektedir. Kırışıklık kremleri cildin kaybettiği kolajen miktarını arttırmaya yarar. Cilde esnek bir yapı kazandırır. Cildin daha gergin olmasını sağlarlar. İçeriğinde bulunan vitaminler cildi daha parlak görünmesine neden olur.kırışık kremi etkisi, kırışıklık kremlerinin etkileri, kırışıklarda kullanılan kremler

Göz çevresinde kullanılan kırışıklık kremleri kazayağı görünümündeki kırışıklıklara etki eder. Göz kapağının sarkmasını engeller ve gözaltındaki morluk görünümünü azaltır. İçeriğindeki retinoller cildin hızla yenilenmesini sağlar. Cildiniz üzerinde bu kremi kullandıktan sonra daha ferah bir şekilde hareket edebileceksiniz ve dış görünüşünüzde kırışıklık kreminin etkisiyle birlikte daha güzel görünmenize fayda sağlayacaktır.

Dudak bölgesinde ki kırışıklıkların tedavisinde kullanılan kremler hücre yenileyici ve sarkmalara karşı etkili kremlerdir.  Dudak çevresindeki buruşuk görüntünün yok olmasına yardımcı olurlar. Ayrıca dudağın kuru olması da dudak bölgesinin kurumasına yol açar. Kullanılan krem bu bölgenin nemini arttırır.

Alın bölgesinde kullanılan kırışıklık kreminin etkisi toparlayıcı olmasıdır. Kullanılan kremde DHEA hormonunun bulunması cildin boşluklarının doldurulmasına yardımcı olur buda kırışıklık etkisini azaltır.

Yüz için kullanılan kremlerde bulunan plesanta canlıya hayat kattığı gibi cilde de hayat katmaktadır. Propolis özlü kremler ise birbirinden farklı bitkilerin doğal bileşimi olarak doğanın yapıcı etkisini kırışıklık kremine katmakta ve cildin beslenmesini sağlamaktadır. Ayrıca bakteri oluşumunu da engellemektedir. Lipozomlu kremler ise cildin alt tabakasına kolayca geçip etki etmekte ve hücre yenilenmesini hızlandırmaktadır. Çene bölgesinde ve boyun kısmındaki sarkmaları da azaltmaktadır. Kırışıklık kremlerinin kullanımı ile birlikte dış görünümünüz de tam anlamıyla istediğiniz gibi olacak ve vücudunuzda oluşan tüm kırışıklıklara karşı mücadelenizden galip çıkabilirsiniz.

Genel olarak kırışıklık kremleri cildin bozulan yapısını düzeltmekte, cilde kaybettiği nemi geri kazandırmakta, sıkı, gergin ve yumuşak bir cilde sahip olmaya yardımcı olmaktadır. Kırışıklıkların giderilmesi ve yavaşlatılmasını sağlamaktadır.

Güneş ışınlarına maruz kalınması da kırışıklıkların artmasına neden olur. Kırışıklık kremlerinin SPF etkisi ile cilt güneşin zararlı ışınlarından korunur. Cilt lekelerinin oluşumu engellenmiş olur. Güneşin yaşlandırıcı etkisi azaltılır.

Selülit Giderici Kremin Faydaları Nelerdir?

Kısa zamanda çok fazla kilo aldınız ve bir anda bacaklarınızda, kollarınızda hatta ve hatta karın bölgenizde selülitler mi meydana gelmeye başladı? Selülitlerinizden nasıl kurtulacağınızı düşünüyor ancak bir türlü bulamıyor musunuz? Kadınların eskiden beri en büyük sorunlarından biri olan selülitlerin ortadan kaldırılmasında etkili olan pek çok yöntem bulunuyor. Bunların başında düzenli spor yapmak ve sürekli olarak beslenmeye dikkat etmek gelse de bazı bayanlar için bu durum pek de mümkün değil. Bu nedenle de oturduğum yerden selülitlerim gitsin diyen bayanlar için selülit giderici kremler satışa sunuluyor. Selülit giderici kremin faydaları ise saymakla bitmeyecek kadar fazla.selülit giderici kremlerin etkileri, selülit kremleri ne etki eder, selülit tedavisinde krem kullanımı

Selülit Giderici Kremlerin İçeriğinde Neler Var?

Selülitlerinizden kurtulmak istediğinizde tercih edeceğiniz ürünlerden olan selülit giderici kremlerin içeriğinde pek çok madde kullanılabiliyor. Bu maddelerin özünde ise yağ yakıcı özellikte olan madde sayısı oldukça fazla. Selülit deri altında biriken yağ tabakasından meydana geldiği için selülit giderici kremin faydaları arasında yağ yakarak bacaklarda pürüzsüz bir görüntü bırakması da yer alıyor. Selülit giderici kremlerin içerisinde sadece yağ yakıcı ürünler değil aynı zamanda bacaklara şekil vermeyi sağlayan maddelerde bulunuyor. Bu maddelerin bacak ile teması kısa sürede selülitlere etki etmesine neden oluyor. Ancak bir günde aniden ortaya çıkmayan selülitlerin bir gün gibi kısa bir sürede ortadan kalkması da beklenemiyor.

Selülit Kremi Nasıl Kullanılmalıdır?    

Selülit giderici kremin faydaları kişiden kişiye göre değişebiliyor. Bazı bayanlar sadece selülit giderici kremi kullandıkları gibi bazı bayanlar ise bu kremle birlikte düzenli spor da yapıyorlar. Bütün bu durumlar dikkate alındığında selülit kreminin en etkili kullanım şekli düzenli spor ve düzenli beslenmeye ek olarak kullanılan selülit kremi ile elde edilebiliyor. Bayanların yeme içmelerine dikkat etmeden selülit kremi kullanması boşa kürek çekmeleri anlamına geliyor. Selülit kremi kullanacak olan kişilerin aynı zamanda kremi masaj yapar şekilde bacağına ya da selülitli bölgeye uygulaması gerekiyor. Masaj şeklinde uygulanması yağların daha kolay yakılmasını sağlıyor. Ayrıca kremlerin cilde iyice yedirilmesi de sonucun daha kolay alınmasına yardımcı oluyor.

Endoskopik Orta Yüz Germe Tekniği

Yüzün orta kısmında bulunan göz kapakları, yanaklar, nasolabial oluk olarak tabir ettiğimiz ağız kısmındaki çizgiler ve elmacık kemikleridir. Buradaki yapılar yaşlanmadan dolayı sarkma, torbalanma, oluşan çizgilerin çizgilerin derinleşmesi gibi görüntülere sebep olur. Endoskopik orta yüz germe ameliyatında ise kişiyi tekrardan genç gösterecek şekilde şekillendirmektir. Alt göz kapağında veya ağız içerisinden endoskop kullanarak yapılan bu işlem son zamanlarda bayanların yüz germe ameliyatlarına daha çok tercih etmesi ile birlikte popüler bir hale bürünmüştür. Nedeni ise klasik yüz germe ameliyatları ile kıyaslandığında daha hızlı bir toparlanma süreci ve daha kısa sürede ameliyatın bitmesindendir. Lakin kişinin yüzündeki ileri yaşlılık belirtileri oturmuş ise, bu işlem iyi bir tercih olmaya bilir. O durumda ise daha çok total yüz germe ameliyatı tercih edilmelidir.orta yüz germe tekniği, esdoskopik orta yüz germe, yüz germe teknikleri

Orta yüz germe ameliyatı kimlere yapılır?

Yaşlanmaya bağlı olarak, orta yüz bölgesinde çökükler meydana gelmiş, yanaklarında aşağıya doğru sarkmalar meydana gelmiş, gözyaşı deformitesi diye tabir edilen alt göz kapağından burnuna doğru olan geçiş bölgesinde çukurlaşma meydana gelmiş, nasolabial Groove diye tabir edilen dudak-burun olukları derinleşmiş kişilerde bu tarz ameliyatlara kendilerini aday olarak görmektedirler. Bu tarz sorunları genelde orta yaşlarına gelmiş kişilerde belirginleşmeye başladığından dolayı endoskopik orta yüz germe ameliyatının yaş sınırı olarak 35-50 yaş aralığındaki kişilere uygulanmaktadır.

 Orta yüz germe ameliyatı sonrası

Yaptırmış olduğunuz orta yüz gerdirme ameliyatından yaklaşık 4 saat sonra hasta rahatlıkla yemek yiyip, ayağa kalkabilir. Ameliyattan 6 saat sonra ise, hasta hastaneden taburcu edilerek çıkışını yapabilir. Duş almak isteyen hastalar yaklaşık olarak 24 saat sonra yani ertesi gün duşunu alabilir. Hasta dikişlerini 5-7 gün içerisinde duruma bakılarak dikişlerinden kurtulabilir. Hasta da ameliyattan sonraki 1-2 haftalık süreç te morluk ve şişlikler görülebilir. Ameliyattan sonraki süreçte ise hastanın yaklaşık 3 ay kadar bir zaman boyunca kendisini güneş ışından, 50 faktörlü koruyucu güneş kremlerini kullanarak koruması şarttır. Orta yüz gerdirme ameliyatında yapılan işlem kalıcıdır. Yaşlanma ile birlikte az bir miktar sarkma olacaktır lakin hiçbir zaman önceki yaşlılık belirtilerini ortaya çıkarmaz. Olduğunuz yaşınızdan daha genç göstereceksinizdir.

Silikon Ameliyatında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar?

Ameliyatlar sonuçta anestezi yapılarak uygulanması gereken işlemleri içerir. Bu yüzden ameliyat olacak kişiler bu konuma uygun olarak tahlillerden geçirilerek ameliyata hazırlanır. Profesyonel silikon ameliyatı için öngörüle koşuların başında şeker hastası olmamak, vücudun anesteziden etkilenmemesi, tansiyon gibi kalıcı olacak rahatsızlıkların olmaması, kan hastalıklarının olmaması zaten bir ameliyat için şart koşullardır. Eğer kişi bunların biri ile doktora gelecek olursa doktorun yapacağı diğer hekim arkadaşları ile birlikte bu olumsuz tabloyu değerlendirerek uygun hale getirmesinden sonra ameliyat kararı almaktadır. Siz güzelleşelim derken başka yerlerden hatalar oluşması hayati risk taşımanız demektir. Kan akışındaki oluşan değişiklikler her ameliyatta olduğu gibi bu ameliyat için de geçerli bir sebeptir.silikon ameliyatı, silikon ameliyatında dikkat edilecekler

Önceden doğum yapmanız engellenmesi gereken hatalarında önüne geçebilir. Eğer erke yaşlarda bu işlemleri istiyorsanız biraz daha sıkı denetim altında olacaksınızdır. Süt kanallarının tıkanmadan ve reflekslerin ölmeden yapılması gereken profesyonel silikon ameliyatı öncesi bu uyarılara dikkat edilmelidir. Özellikle kanser tedavisi olan kişilerin bu önemi doktoru ile paylaşması gerekmektedir. Bu sırada kullanılan ilaçlar ve tedavi şekli ameliyatta sıkıntı yaratabilir. Koltuk altından girilecek bölgenin temizlenmesi ön koşuldur. Ameliyat öncesinde çekilecek olan mamografilerin ve ultrason sonuçlarının doktorun elinde olması gerekir.

Bu gerekçeler ışığında doktorunuz farklı isteklerde bulunarak ameliyatı erteleyebilir. Kesin sonuçları almadığı sürece yapmayacağı operasyonlarda hasta en net sonuçları ile gelmelidir. Ameliyat için gerekli olan açlık süresi hasta tarafından doğru uygulanmalıdır. Verilecek kan örnekleri anestezi sonuçları görünür ve anlaşılır olmalıdır. Kol altı ameliyatında kolların yeterli kullanımı konusunda hastaya ameliyat sonrası bilgi verilmelidir. Doktorlarımız eğitim olarak artık çok iyi yetiştirilmektedir. Hastalarında bu uyarıları dikkate alarak gösterecekleri performansla karşılıklı olarak ameliyat günü için hazırlanılabilir. Bu çaba ameliyat sonrasında da titizlikle gösterildiğinde istenilen sonuç yakın zamanda gelecektir. Farklı olarak kullanacağınız sutyenlerinizi daha önceden alınmalıdır. Sıvı birikmesine karşın önlem olacak direnlerin çıkarılması bir iki saati bulabilir. Bu sizin için önemli bir noktadır. Birkaç hafta kendinizi çarpmalardan korumanız gerekecektir. Zorlanacak hareketlerden sakınmak iyileşme esnasında gerekli bir durumdur.