Evlilik Korkusu Nedir?

Evlilik sağlıklı her bireyin yaşaması gereken bir süreci belirtir. Tüm canlılarda neslin devamı için gerekli olan üreme dürtüsü bulunur. İnsanda üremenin sağlıklı bir şekilde olabilmesi için ve neslin sağlıklı bir şekilde yetiştirilebilmesi için kadın ve erkeğin çocuğu beraber yetiştirmesi gerekiyor. Çocuğun güvenli bir ortamda büyüyebilmesi kadın ve erkek rollerini düzgünce alabilmesi için kadınla erkeğin beraber olması gerekmektedir. Bu sürecin insanın biyolojik, sosyal ve psikolojik yapısına uygun şekilde yaşanması gerekiyor. Bu oluşuma evlilik demekteyiz. Yetişkin ve sağlıklı her birey üremek ve cinsellik ister,  dini, bunun kanuni, ahlaki ve sosyal kabul edilmiş hali evlilik olmasıdır. Daha net olmak istersek kanuni ve ahlaki olarak çocuk sahibi olmak ve cinselliği yaşamanın yöntemidir. Özellikle hayatı paylaşımı belirtir.evlilik korkusu kimlerde görülür, evlilik korkusunun nedenleri, evlilik korkusunun sebebiEvlenebilmek için kişinin olgunlaşmış ve birey olmuş olması gerekiyor. Bireyleşemeyen, ailesinden kopamayan kişiler için evlilik sorumluluğu korkutucu bir durumdur. Çünkü evlilik bir sorumluluk gerektirir. Erkek için karısının ve çocuklarının sorumluluğunu almak, kadın içinse erkeğinin ve çocuklarının sorumluluğunu alır. Birey olamayan kişi yaşı kaç olursa olsun daha kendi sorumluluğunu alamamış, hayatın zorluklarıyla baş edemeyecek düzeye gelir. Birey olmak anne ve babadan ayrışır. Ayrışmak zor ve sıkıntılı bir durumdur. Bu zorluğu atlatmış kişilere birey, olgun kişi demekteyiz. Evliliğin sorumluluğunu alamayan kişiler kendilerine göre buldukları bir takım savunma mekanizmaları ile bu süreçten kaçmaya çalışıyorlar. Kariyer yapmam lazım, başka birini çekemem, hayat çok zor bu pahalılıkta evlenilir mi, etrafta  bu kadar kadın – erkek varken neden biri ile yetineyim gibi mekanizmaları kullanmaktadır. Ya da daha iyisini kaçırırsam en çok kullanılanlar arasındadır. Bazıları evlenmemek için okulu bitiremezler, nedense hep son senede 5-6 yıl uzatılır, iş bulamazlar çünkü, okul biterse ailesi evlenmesini isteyecektir.

Cinsel problemler ile kaygılar evlenmeyi zorlaştırır. Bu kaygıların bir çoğu psikolojik problemlerdir. Kendini yetersiz görme, karşı tarafı tatmin edememe, cinsel olarak ona yeterli olamama duyguları bir çok kişiyi evlilikten uzaklaştırır ve evlilikten korkan kişilerin bir çoğu da cinsel korkuları bahane ederek kaçıyor. Cinsel kaygıları olan ama gerçekten evlenmek isteyen kişi bunun için doktora baş vuru ve sorunun çözünü sağlıyor. Cinsellikte çözülmeyecek sorun yok denecek kadar az olur, yeterki çözmek isteyiniz.

Pasif Jimnastik Faydaları

Vücuda verilen radyo dalgalarının kasların hareket ettirmesi ile başlayan pasif jimnastik faydaları hareket alanı bulamadığından çalışamayan kaslarımızda daha fazla etki göstermektedir. Aktif olarak çalışan kaslarda sorun yaşamazken pasif kasların radyo dalgalarıyla uyarılarak hareketlenmesi sağlanır. Bu şekilde işlevsellik kazanmaya başlayan kaslar hareketlenmeye başlar.pasif jimnastik nedir, pasif jimnastik yapma, pasif jimnastiğin sağladığı faydalarÇoğu zaman diyet ile verilen kiloların sonucu çeşitli sorunlarla karşılaşılır. Bazı durumlarda zayıfladığımıza bile sevinemeyecek bir hal alırız. Nasıl olduysa bu inanılmaz tuhaf bir görünüm aldı diyerek bakarsınız aynada kendinize. Hareket ile de bu tuhaflıktan kurtulmak için artık çok geçtir. Bu noktada elektro manyetik akım veren cihaz devreye girer. Beğenmediğiniz rahatsızlık duyduğunuz bölgelere konularak bölgenin hareketi sağlanır sizde kısa zamanda ayna karşısında kendinize bakarken hissettiğiniz tuhaf histen yavaş yavaş kurtulmuş olursunuz ve diyet ile uğraşarak verdiğiniz kilolara artık sevinebilir hale gelirsiniz. Zayıflama terapileri de uygulanan kişinin vücut testleriyle bölgesel sıkılaşma bölgeleri kararlaştırılarak yapılan uygulamada dört beş seanstan sonra ise pasif jimnastik faydaları daha gözle görülür bir hal aldığı gibi sağlığınıza da destek vermiş oluyorsunuz. Haftada iki gün ellişer dakikanızı ayırarak yağlarınızdan kurtulmanıza yardımcı oluyor.

Elektrot sayılarının fazlalığı birden fazla bölgeye uygulama yapılmasına olanak sağlamaktadır. Değişik program seçeneklerini içerisinde barındıran pasif jimnastik nedir sorusunun cevabını artık biliyorsunuz. Aletin farklı işlevleri farklı bölgelere elektro şok uygulayabilmek amaçlıdır bu işlevler standart, lenfatik drenaj, rahatlama, kas göbek eritme gibi değişik bölgelere değişik amaçlarla uygulanmaktadır. Diyet, egzersiz gibi zayıflama yöntemleri ile karşılaştırıldığında bölgesel zayıflamaya imkan sağlaması açısından çok daha faydalı olan pasif jimnastik ayrıca verilen kiloların da kolay kolay geri alınmaması gibi avantajlara sahip görünüyor. Ülkemiz kadınların vücut yapıları gereği genellikle bölgesel sorunları vardır. Orantısız bacaklar, vücudun göbek bölgesinde yağlanma gibi bu tür sorunlar da daha etkili olan pasif jimnastik yaparken kitap okuyabilme ve müzik dinleme olanağına da sahipsiniz. Elektro terapi adı verilen bir teknik kullanılan jimnastik küründe 16-24 adet bulunan elektrot ucunun tercih edilen bölgesel bölgelere takılmasıyla verilen şok ilk etapta yavaş yavaş artırılarak verilmektedir.

Sivrisinek Neden Isırır?

Bilinmelidir ki, erkek olanları insanları sokmuyor. Dişi olanların insanları sokmasının sebebi ise yalnızca beslenme amaçlı olmamaktadır. Asıl amaçları ise beslenme sayesinde elde etmiş oldukları kanda ki proteini vücut yapılarına dahil etmektir. Çünkü kanda bulunan protein onların yumurtaları dolayısı ile üremeleri için gereklidir. İlk ürettikleri yumurtada bu proteine çok fazla ihtiyaç duyulmaz. Özellikle yumurta üretimini gerçekleştirir. Hepsi için değil de bazı yumurtalar için protein şarttır. Bu sebepten de sadece insanların kanlarını emmiyorlar. Aynı zamanda gerektiği zaman su üzerine çıkan bazı deniz canlılarının kanlarını dahi emerler. Erkek sivrisinekler canlı kanlarını emmiyorlar. Çünkü yumurta üretimi sağlamaz ve bu yüzden çiçeklerde olan özleri besin kaynağı olarak kullanılmaktadır.sivrisinek neden sokar, sivrisinek sokma nedeni, sivrisinek niye sokarIsıran sivrisineklerin alıcıları oldukça gelişmiş durumdadır. Sivri sineklerin 3 ayağında bulunmakta alıcı ve üzerlerinde bulunan bazı duyargalar sayesinde ise canlıların yerlerini bulurlar. Nem ve ya ısıya karşı duyarlı olurlar. Bu duyarlılıkları çok hassas seviyededir. Çok düşük olan sıcaklık değişimlerini bile kolayca hissetmektedirler. Fakat bu sivrisinekler seçici olurlar. Bazı kişileri sivrisinek hiç sokmuyorlar. Bunun nedeni de burada aranmalıdır. Çünkü sivrisinekler insanlara yaklaştıklarında direk ısırmaz ve kanlarının kendilerine yararlı olup olmadığı konusunda karar veriyorlar. Bu durumun oluşmasında en önemli etken ter ve ya nefes kokusunun olmasından kaynaklanır. Eğer ki, gerekli faydayı sağlayacaklar ise ısırırlar.

Sivrisinek türü ince bir boruyu deriye geçirip kan emmiyor. Bu kan emme sırasında muhteşem bir sistemini kullanmaktadırlar. Ağız altlarında konumlanan 2 tane tüp ile 2 tane küçük bıçakları bulunur. Hayvanda bulunan bu bıçaklar ile deriyi kesiyor ve bu kesik sayesinde açılan küçük yarada bulunan kan pıhtılaşmasın diye ilk tüpü bu açılan yaraya salmaktadırlar. Bu tüp içinde bulunan tükürük kanın pıhtılaşmasının da önüne geçmektedir. Zaten bu ilk tüpte yer alan salya nedeniyle sivrisineklerin soktukları yerler kaşınma olur. Oldukça hafif bir alerjik reaksiyonun sonucunda ufacık bir kaşıntı meydana gelir. Kaşıntının sonrasında ufak şişlik ortaya çıkar. Bu kaşıntı birkaç gün kadar bu kaşıntı sürecektir.