Bitkilerle Hastalığa Dur Diyebilirsiniz

Her mevsim dönüşlerinde hastalıklar artar. Kış hastalıklarını engellemek için öncelik bağışıklı sisteminin güçlü olmasını sağlamaktan geçer. Beslenmeye dikkat edilerek bir nebze de olsa hastalıkları atlatmak ya da hafif geçirmek elimizde olmalıdır. Kış aylarında vücudun en büyük eksikliği vitaminlerdir. Bu eksiklik doğal meyve ve sebzelerin yanı sıra bitkilerle de giderilebilir. Bu bitkilerin başında ekinezya, tarçın, yeşil çay, ıhlamur, zencefil, zerdeçal sayılabilir. Ekinezya bitkisi üst solunum yolları için oldukça faydalı bir besindir. Çayı demlenerek içilir. Yeşil çay vücutta iltihaplanmayı önler, bağışıklık sistemini arttırır. Günde 2 bardağa kadar yeşil çay içimi insan vücudu için faydadır. Zencefili ister yemeklerinizde ister içerek tüketebilirsiniz. Antibakteriyel özellikle birlikte bağışıklıkta ve iltihap yok edici özelliği ile faydası tartışılmazdır.hastalıklar için bitkisel çözüm, bitkilerin sağlığa faydaları, bitkisel sağlık sırları

Bu bitkiyi günümüzde rahatlıkla aktarlarda ve özellikle marketlerde bile rahatlıkla bulma imkanına sahibiz. Mesela ıhlamur ve adaçayı vücudumuzda bir kırıklık hissedilen anda tüketildiğinde faydasını çok kısa zamanda hissedileceği gerçeği kanıtlanmıştır. Soğuk algınlığı şikayetlerinde veya boğazda tahriş durumlarında yardımcıdır. Kış aylarında aynı zamanda pekmezin faydası büyüktür. Ihlamur, adaçayı, zencefil gibi bitki çaylarınıza biraz da pekmez eklenirse bağışıklık sağlanması adına ilk adımı atmış olursunuz.  Özellikle karadut pekmezi önerilenler arasındadır. Boğaz yolları enfeksiyonlarında birebir yardımcıdır. Küçük çocuklarda yaşanan üst solunum yolları rahatsızlıklarında sayısızca verilen ilaçlar antibiyotikler yerine belki de her gün bir kaşık pekmezle hastalığa dur demenin yolu en azından önlemi sağlanmış olur. Ayrıca adı sanı bilinmeyen ama harikalar yaratan bitkiler vardır ki bunlardan biri de hünnap tır.

C vitamini desteğinin yanı sıra yine üst solunum yollarında özellikle bu dönemde fazlaca yaygın olan öksürük hallerinde balgam söktürücü etkisi olması sebebi ile faydası kayda değerdir. Çörek otu,bağışıklık sisteminde etkili bir başka bitkidir. Eğer soğuk algınlığı ya da halsizlik hissiyatı varsa çörek otu katkısı iyileştirmede yardımcı rol oynayacaktır. Kendinizi şu an halsiz hissettiyseniz; bir bardak ıhlamur ve ya adaçayı içine bir çubuk tarçın, bir çay kaşığı ekinezya hafif kaynatma sonrası bal ya da pekmez katkılı biraz da limon sıkılıp tüketildiğinde deyim yerindeyse vücut zımba gibi olunur. Bu kadar faydalılığın yanı sıra bitki tüketiminin de bir dozu olmalıdır. Hamile bayanlar, kronik hastalıklar, emziren kadınlar; kesinlikle doktorlarına danışarak bu bitkileri tüketmeli ve o doğrultuda dozlarını ayarlamalıdırlar.

Uçan arabalar hayal mi gerçek mi?

Bilimkurgu filmlerinde sıkça gördüğümüz uçan arabalar birkaç yıl öncesine kadar sadece hayalden ibaretken günümüzde gerçekten varlığınızı sürdüren şeyler halini almışlardır. Ünlü markalarında aralarında bulunduğu birçok farklı otomotiv devi uçan araba konseptini benimsemiş ve bu alanda araştırma ve geliştirme çalışmaları sürdürmüştür. Halen günümüzde aerodinamik vb. gibi konularda çalışmalar yapılacak uçan arabaların üretimi devam etmektedir. Seri üretime geçilmemiş ve satışa sunulmamış olsa da hem konsept yani sadece tasarım haliyle hem de gerçekten üretilmiş uçan arabalar vardır.Uçan araçlar gerçekten var mı, uçan araçlar gerçek mi, uçan araçlar ne zaman trafikte olacakUçan arabaların temelinde yatan mantık yoldan ve binalardan yukarıda ancak uçaktan alçakta uçan araçlar üretmektir. Birkaç marka drone dediğimiz uçakları kendine örnek alarak bazı uçan araçlar ürettiler. Çin ve Japon mühendisler bu konuda oldukça iyi olduklarını kanıtladı ve uçan araçlarını sadece bir teori olarak bırakmayıp gerçekten uçan bir şekilde ürettiler. Birkaç mühendisin ve bilim insanının bir araya gelerek ürettiği uçan arabaların videolarına internetten ulaşabilirsiniz.

Uçan arabaların faydaları ne olacak?

Uçan arabaların üretilmesinin en büyük faydası trafik sıkışıklığının giderilmesi olabilir. Bazı araçlar yerden gitmeye devam eder ve bazıları uçar ise trafik ikiye bölüneceği için trafiğin sıkışması en aza inebilir. Karayollarının onarımı ve inşası için ayrılan devlet bütçesi devletin kasasında kalabilir ve böylece farklı alanlara yatırımlar yapılabilir. Ülkemizi düşündüğümüzde birkaç yılda bir asfalt bakımı yapıldığını göz önünde bulundurursak uçan arabaların gelişi devlet bütçesinde ciddi bir rahatlama getirecektir.

Uçan arabalar ne zaman yaygın olarak kullanılabilecek?

Uçan araçların henüz seri üretimi başlamadı. Bu sebepten dolayı tam olarak hangi yılda ya da yıllar arasında piyasaya sürüleceğinizi tahmin etmek bir hayli zor. Sadece araçların trafiğe çıkması düşünülmemelidir. Aynı zamanda ehliyetlerin düzenlenmesi, hava trafiğinin rotasyonunun yapılması, hava trafiği kurallarının koyulması vb. gibi birçok farklı etken göz önünde olmalıdır. Tüm bunları düşündüğümüzde uçan araçların seri üretimi yapılsa dahi diğer düzenlemelerin yapılması bir hayli zaman alacak haliyle uçan araç kullanımının yaygınlaşması da biraz zaman alacaktır.

Sedef Hastaları Hangi Tür El Kremi Kullanmalıdır?

Sedef hastalığı bütünsel bir cilt hastalığıdır. Yani vücudun her yerinde eller dahil olmak üzere kabuk kabuk soyulmalara neden olan ciddi bir cilt rahatsızlığıdır. Bu yüzden sedef hastaları kendi kafalarına göre el kremi kullanmamalıdır. Yine kendi doktorunun önerdiği içeriklere sahip kremleri kullanarak günlük hayatta ellerinin bakımını yapabilirler. Sedef rahatsızlığı olanların ellerinde ciddi kuruma olur. Bunun için alkol içeriği olan ürünlerin asla kullanılmaması gerekir. Bunun yerine nemlendirici ve su içeriğine sahip olan ürünleri kullanmalıdırlar.el kremi kullanımı, sedef hastaları için el kremi, sedef hastalarına özel kremlerGünlük Hayatta Hangi Tür El Kremleri Kullanmalıyız?

Çoğu zaman parfüm kokulu ve oldukça ağır kimyasal içeren ürünler insanlara hoş kokusundan dolayı cazip gelir. Bu ürünlerin içeriğinde paraben vardır ve uzmanlar cilt üzerinde bu maddenin içerdiği ürünlerin asla kullanılmaması gerektiğini ifade etmektedirler. Koruyucu madde içeren, kokulu esans türü ürünlerin yerine daha doğa ve bitkisel içeriği sahip kremlerin tercih edilmesi el bakımında önemli bir yere sahiptir. Örneğin çok bilindik bir markanın ürününü kullandığınız halde cildinizde problem yaşayabilirsiniz. Bunun sebebi kremin içeriği ve sizin bazı maddelere karşı olan hassasiyetinizdir. Bu yüzden el kremi alırken içeriğine mutlaka bakıp duyarlı olduğunuz etken maddelerin bulunmamasına özen göstermelisiniz.

Yüz Kremleri Ellere Kullanılabilir Mi?

Yüz daha hassas bir cilt yapısına sahiptir ve el kremi asla yüzde kullanılmamalıdır. Yüz kremleri de aynı şekilde ellerde kullanılamayacak içeriğe sahiptir. Örneğin kullandığınız el kreminde kimyasal, alkol veya paraben bulunabilir. Bu ürünlerin yalnızca ellerde kullanılması bile sakıncalı iken yüzde kullanılması hiç düşünülemez. Ellerimizi dudaklarımıza, gözümüze değdirdiğimizi düşündüğümüzde ise bu ürünlerin yaşatacağı sorunları birebir yaşayacağımız anlamına gelir. Hayatımızın her noktasında kimyasal içeriğe sahip ürünleri hayatımızdan çıkarmamamız ve bunun yerine doğal ve bitkisel içeriğe sahip ürünleri kullanmamız sağlığımız açısından çok önemlidir. Son yıllarda egzama artık her 10 kişiden birinde görülen bir cilt hastalığı olup etkisi en çok ellerde görülür. İleriki safhalarında acıdan ve kanmalardan el işlevin göremez hale gelir. Bu yüzden egzama rahatsızlığı olanların bu konuda daha hassas olmaları gerekir.

Porselen Gibi Bir Cilt İçin Maskeler

Cildinizin pırıl pırıl parlaması için güzellik merkezlerinde vakit harcamanıza gerek yok. Pahalı kremler, temizleyiciler ve maskeleri de kullanmadan cildinizin pırıl pırıl parlamasını sağlayabilirsiniz. Cildin tertemiz ve porselen gibi gözükmesini isteyenler için porselen cilt maskesi adı altında cilt maskeleri bulunuyor. Bu maskeleri evde doğal ve kolay bulunabilecek malzemeler ile de hazırlayıp uygulayabilirsiniz. Cildiniz için uygun olan cilt maskesini kullanmadan önce cilt tipinizi belirlemenizde fayda var. Cilt tipinize uygun maskeyi yapmanız istediğiniz güzelliğe daha iyi bir şekilde sahip olmanızı sağlar. Bir diğer önemli nokta ise cildinize maske uygulamadan önce mutlaka cilt tipinize uygun bir temizleyici ile cildinizi temizlemeniz. Temizlenen cilde uygulanacak olan maske cildiniz üzerinde daha etkili olup istediğiniz görünüme kavuşmanızı sağlar.cilt bakım maskeleri, porselen cilt bakımı, güzellik için maskeCilt Tipleri

Cilt tipiniz kullanacağınız maskelerin size sağlayacağı fayda açısından önemli bir noktadır. Maske yapmaya geçmeden önce cilt tipinizi öğrenmede fayda var. Cilt tipinizi öğrenmek için kozmetik ürün mağazalarında bulunan testlerden yararlanabilirsiniz. Bazı eczaneler ücretsiz cilt analizi yapmaktadır. Bu eczanelere giderek de cilt tipinizi öğrenebilirsiniz. Cilt tipinizi öğrendikten sonra cildinize uygun olan porselen cilt maskesi uygulamasına geçmeden önce yine cilt tipinize uygun olan bir cilt temizleme işlemi yapmanızda fayda var. Yağlı bir cilde sahipseniz eğer cildinizi ılık bir suyla yıkayarak cildiniz temizleyebilirsiniz.

Porselen Maske

Porselen gibi bir cilde sahip olmanız için birçok maske vardır. Bu maskeler uygulaması çok kolay olan evde kolayca hazırlayabileceğiniz maskelerdir. Örneğin; kil, mısır unu, el ve ya yüz kremi ile kolayca hazırlanabilecek olan porselen cilt maskesi cildinizi ışıl ışıl parlayan bir cilt haline getirecektir. Bir tatlı kaşığı kil, bir tatlı kaşığı mısır unu ve bir çay kaşığı el ve ya yüz kremini karıştırarak çamur kıvamını elde etmeniz bu maske için yeterli. Badem ve bal ile hazırlanan maskede cildinizin parlamasına ve pürüzsüz gözükmesine yardımcı olacaktır. Bir tatlı kaşığı badem ve bir tatlı kaşığı balı karıştırdıktan sonra beş dakika bekletip cildinize uygulamanız bebeksi bir cilde sahip olmanız için yeterli.

Cilt Maskesi Yapımı ve Çeşitleri

Vücudunuzu rahatlatmak veya vücudunuzdaki pürüzsüzlüğü koruyabilmek adına cilt maskesi yapabilirsiniz. Cilt maskesi, vücudunuzdaki istenmeyen durumlar karşısında hazırlanarak kullanılabilir. Birçok cilt maskesi içerisinde kimyasal içermediği sürece evde hazırlanarak kullanılabilir. Ancak yine de bu konuda uzman kişilere danışarak yapılan cilt maskeleri sağlımıza daha yararlı yönde etki edeceğinden evimizde bu maskeleri kafamıza göre yapmamakta fayda var. Yine de evde yapmak istediğiniz cilt maskeleri için doğal ürünler kullanarak en azından cildinize zarar vermemiş olursunuz. Vücudunuzu rahatlatmak adına kullandığınız cilt maskelerinde kullanılan maddelerin doğal olmasına özen göstererek hazırladığınız sürece bu konu da sıkıntı yaşamayarak cildinizde oluşan iyileşmeleri gözlemleyebilirsiniz. Cilt maskesi uygulamak isteyen kişiler uygulayacakları cilt maskesinin kendi cildine uygun olup olmadığını önceden araştırmalı ve bu konuda bilgi edinerek bu maskeyi kullanmalıdır.cilt maskesi çeşitleri, cilt maskesi yapımı, cilt maskesi nasıl yapılırCilt Maskesinin Çeşitleri

Cildinize uygulayacağınız birbirinde farklı olarak birçok cilt maskesi bulunmaktadır. Bunlar arasında en yaygın olarak kullanılanı ise kil maskeleridir. Yağlı ciltler için kullanıma uygun olan kil maskeleri siyah noktaların, ölü derilerin ve ciltte derin temizlemeye yardımcı olmaktadır. Kullanılan bir diğer maske türü ise yağ içerikli maskelerdir. Bu maskeler de kuru ve pul pul dökülen ciltler için kullanıma uygundur. Aromatik yağlar içeren bu maskeler cildin nem tutmasını sağlayıp cildinizdeki ölü derilerden arındırmaya yardımcı olmaktadır. Bu gibi maskelerin içerisinde cildinizi tahriş edebilecek maddeler yer almadığı için haftada 2 veya 3 kere kullanabilirsiniz.

Doğal Cilt Maskesi

Genellikle bayanların yüzlerinde kullandıkları cilt maskelerinin içerisinde doğal ürünler olmasına dikkat etmelisiniz. Limon, domates, kudret narı vs. gibi ürünler içeren maskeleri vücudunuza haftada 2 veya 3 sefer kullanabilirsiniz. Kullandığınız maskelerde doğal ürünlerin olması vücudunuzun tahriş olmayacağı anlamına gelmektedir. Eğer size cilt maskesi öneriliyorsa ve bu maskenin içerisinde bilmediğiniz maddeler veya kimyasal ürünler mevcut ise bu maskeyi kullanmamalısınız. Bunun için en doğru tercih uzman kişilere danışarak bu maskeleri kullanmak olacaktır. Genellikle cilt maskeleri yüzdeki pürüzsüzlüğü korumak, sivilce veya siyah noktaları tedavi etmek için kullanılmakta olup sürekli ve düzenli bir şekilde kullanıldığı zamanlarda işe yaramaktadır.

Cinsel Terapi İle Aşılabilecek Sorunlar

Evlilikte en önemli hususlardan birisi de çiftlerin cinsel hayatlarındaki uyumudur. Bu uyum yakalanamadığı takdirde evlilik zamanla hasar görmeye, çiftler birbirini daha kolay kırmaya başlar ve sorunlar aşılamaz hale gelebilir. Gerek cinsel uyumsuzluk gerekse daha ciddi cinsel problemler yaşanması bir evliliğin yavaş yavaş çöküşünü getirecektir. Bu sorunu çözebilmek için cinsel terapi yöntemine başvurulması çok mantıklı bir adımdır. Cinsel terapi yapabilme yetisine sahip olabilmek için klinik psikoloji alanında en az yüksek lisans düzeyinde eğitim alması gereken kişiler son derece ağır ve uzun süreçli eğitim aşamalarından geçerek cinsel terapist olabilmektedir.cinsel terapi ne işe yarar, cinsel terapinin faydaları, cinsel terapinin yararlarıAlanında son derece uzman olan cinsel terapistler her türlü cinsel sorunu tanımlayarak soruna ilişkin çözüm yöntemleri üretebilme yetisine sahiptir. Bu nedenle, cinsel hayatında gerek küçük gerekse büyük sorun yaşayan çiftlerin cinsel terapi yöntemine başvurarak bu önemli problemi çözmek için adım atması gerekmektedir. Tüm sorunlara verilecek öneriler ve uygulanacak tekniklerle çözüm bulmayı amaçlayan yöntem birçok evliliği kurtarmak için başlı başına gerekli ve önemli bir tedavi yöntemidir.

Cinsel Terapi Neden Önemlidir?

Birçok uzmana göre bir evliliğin en temel unsuru olan cinsel hayatın durumuna göre evlilik direk olarak etkilenmektedir. Cinsel hayatında sorunlar olan çiftlerin birbirlerine tahammülsüzlüğü artar, bakış açısı değişir ve ilişkide içinden çıkılamaz sorunlarla boğuşur hale gelinir. İşin ilginç yanı, bu durumun cinsellikteki sorunlardan kaynaklandığının birçok çift farkında değildir, yüzeysel sebeplere tutunup karşılıklı anlayışsızlık ve tahammülsüzlüklerini sürdürmeye devam ederler.

Özellikle cinsel hayatında sorun yaşayan çiftler için akıllara takılan bir soru olan cinsel terapi neden önemlidir sorusu yurtdışında yapılan bir deneyin çarpıcı sonuçlarıyla etkili bir şekilde cevaplanabilir. Yurt dışında yapılan bir deney evliliğinde sorun yaşayan birçok çiftin katılımıyla gerçekleştirildi. Bu çiftler ikiye ayrıldı, bir gruba yoğun bir eğitim verilmeye başlandı. Etkili iletişim, karşısındakini anlama, sorunları çözme becerisi gibi bir takım yoğun psikolojik destekli eğitimlerden geçerken diğer grup hiçbir eğitim almadı, yalnızca ödev olarak her gün cinsel ilişkiye girmeleri istendi. Deney sonucunda ilk grubun çok azında gelişme görülürken ikinci grubun çoğu ilişkilerini düzelterek evliliklerini kurtardılar.